Wakacyjne warsztaty z Fundacją Trybik

Box2 Obrowo
Fot. nadesłane

Wyszywali obrazy, ozdabiali pudełka metodą decoupage, a także szydełkowali. W Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie w lipcu i sierpniu zorganizowano warsztaty rękodzieła dla dorosłych i dzieci. – Zainteresowanie zajęciami jest tak duże, że będziemy je kontynuować we wrześniu – zapowiada Barbara Mońko-Juraszek, prezes Fundacji Trybik.

Zajęcia artystyczne organizowane są w świetlicach i ośrodku kultury gminy Obrowo systematycznie od lat. Tym razem mieszkańcy mogli sprawdzić się w sztukach rękodzielniczych.

REKLAMA

– Spotkałyśmy się, by tworzyć różnego rodzaju cuda – mówi Barbara Mońko-Juraszek. – Ozdabiałyśmy pudełka metodą decoupage, wykonywałyśmy kartki okolicznościowe, wyszywałyśmy obrazy, a przede wszystkim szydełkowałyśmy.

Panie uczestniczące w warsztatach podpatrywały różne techniki tworzenia, a także wymieniały się wzorami. Owocem spotkań były piękne narzuty, obrusy i firany.

Niezbędne akcesoria, w tym szydełka i kordonki do szydełkowania, zakupione zostały ze środków gminy.

W lipcu na warsztatach „Sprawne ręce” spotkały się również dzieci. Uczestnicy tworzyli bransoletki, poznali podstawowe wzory szydełkowania, a przede wszystkim ćwiczyli koncentrację.

– Zajęcia manualne to doskonały sposób na wyciszenie – dodaje prezes Fundacji Trybik. – Dla dzieci to dobry sposób na oderwanie się od komputerów i smartfonów, a także szansa, by pokazać inne sposoby na spędzanie wolnego czasu.

Warsztaty manualne to nie jedyne inicjatywy realizowane na terenie gminy Obrowo. W piątek 23 sierpnia Fundacja zakończyła pięciodniowe spotkania adresowane do dzieci, które z różnych względów wakacje spędzały w domu. Podczas zajęć mogły one rozwinąć swoje zainteresowania i oddać się zabawom intelektualno-ruchowym. Zajęcia prowadzone były przez czterech specjalistów i adresowane głównie do dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Pierwszego dnia uczestnicy warsztatów wzięli udział w zabawach integracyjnych i stworzyli własne logo. W kolejnych dowiedzieli się m.in., kim jest wolontariusz, a także zapoznali się z historią teatru kamishibai.

– W ramach spotkań wspólnie ilustrowaliśmy także legendę „O skarbie ukrytym w kryptach” ze zbioru legend powiatu toruńskiego – dodaje Barbara Mońko-Juraszek. – Czwartego dnia, wraz z profesjonalnym fotografem, zgłębiliśmy tajemnice jego profesji i wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej. Ostatniego dnia porozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w szkole. Własnoręcznie stworzyliśmy również zakładki do książek.

Na kolejne zajęcia organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie Fundacja Trybik zaprosi już we wrześniu. Przygotowane zostaną zarówno warsztaty dla młodzieży, jak i dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.