Wakacje w gminie Wielka Nieszawka. Co w ofercie?

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

Tegoroczne wakacje oficjalnie już się zaczęły, a uczniowie mogą oderwać się od podręczników. W gminie Wielka Nieszawka jak co roku wolny czas będą mogli spędzić, korzystając z letniej oferty zajęć Gminnego Centrum Kultury czy z organizowanych przez gminę kolonii. Na jakie atrakcje mogą liczyć uczniowie?

Od 5 lipca Gminne Centrum Kultury w Małej Nieszawce prowadzi serię zajęć wakacyjnych dla dzieci. Od poniedziałku do piątku odbywa się tu cały szereg aktywności, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Większość zajęć przewidziana jest dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat, z wyjątkiem wtorkowych zajęć muzyczno-ruchowych, które przewidziano dla przedziału wiekowego od 4 do 6 lat. 

REKLAMA

Poza tym, w poniedziałki przy „orliku” odbywają się gry i zabawy na powietrzu, we wtorki w budynku Gminnego Centrum Kultury można wziąć udział w zajęciach plastycznych, natomiast w środy znów przy „orliku” organizowane są zajęcia sportowe. W czwartki w GCK odbywają się zajęcia świetlicowe, natomiast w piątki – w tym samym miejscu – zajęcia muzyczne. GCK w Małej Nieszawce zachęca do zapisywania dzieci na zajęcia. Można to zrobić, dzwoniąc pod nr tel. 537 780 125 lub 508 650 888. 

Dla tych, którzy myślą o nieco dalszych wycieczkach, gmina organizuje kolonie. Od 16 do 29 lipca dzieci z terenu gminy będą mogły skorzystać z uroków Ośrodka Wypoczynkowego Harnaś w Zębie (woj. małopolskie). Koszt kolonii sięga 1 610 zł za jednego uczestnika, ale gmina gwarantuje dofinansowanie, którego kwota zależy od liczby chętnych dzieci z danej rodziny. I tak, na jedno dziecko gmina pokrywa 710 zł, na drugie – 810 zł, a na trzecie i kolejne – 910 zł. Uczestnicy kolonii będą mogli skorzystać z całej masy atrakcji.

W programie znajduje się wycieczka autokarowa do Krakowa i Wadowic, do kopalni soli w Bochni, Ludźmierza, Bachledówki oraz nad Zalew Czorsztyński. Wycieczkowicze dotrą też nad Morskie Oko, wjadą na Gubałówkę, odwiedzą Dolinę Kościeliską, Zakopane i Murzasichle. Przewidziano także dwa wyjścia do aquaparku i spacery w Tatrzańskim Parku Narodowym. Uczestnicy będą mieli zapewnione posiłki o stałych godzinach oraz opiekę medyczną. Przewidziano także zajęcia rekreacyjno-sportowe, artystyczno-kulturalne oraz program profilaktyki uzależnień. 

Gmina Wielka Nieszawka zadbała więc o to, by latem najmłodsi mieszkańcy nie mogli narzekać na nudę. Ci, którzy nie wybiorą się na kolonie, będą mogli skorzystać z oferty GCK. Jak co roku, wójt gminy zaprasza uczniów klas „0” i szkół podstawowych zamieszkałych na terenie gminy do korzystania z basenu CSiR „Olender” w Wielkiej Nieszawce w czasie wakacji. Z basenu można korzystać od 30 lipca do 27 sierpnia. Każdemu uczniowi przysługuje jedna darmowa godzina w tygodniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.