Wakacje pełne atrakcji – co proponuje Łubianka?

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. nadesłane

Konkurs warzywniczy, wyjazdy krajoznawcze, rajdy rowerowe w pogoni za gwiazdami czy nocowanki w gminnym parku. To tylko niektóre z aktywności wakacyjnych, przygotowanych przez Bibliotekę – Centrum Kultury dla mieszkańców gminy. Wakacje zaczęli także harcerze.

Ruszyła kolejna edycja konkursu warzywniczego, skierowanego do mieszkańców gminy Łubianka i organizowanego przez Bibliotekę – Centrum Kultury. Letnia akcja z roku na rok angażuje coraz więcej pasjonatów. W tym roku uczestnicy mogą startować w dwunastu kategoriach: arbuz, burak, cebula, cukinia, dynia, kapusta, marchew, ogórek, pietruszka, pomidor, por, seler.

REKLAMA

Każdy może zgłosić dowolną liczbę warzyw, jednak zwycięzcą można zostać maks. w trzech kategoriach. Chcielibyśmy po prostu nagrodzić większą liczbę działkowiczów. Nagrodą w każdej kategorii jest symboliczny voucher o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepie ogrodniczym. Okazów nie można zrywać – trzeba do nas zadzwonić, wówczas umówimy się na oglądanie, w trakcie którego zmierzymy i zważymy warzywo – tłumaczy Danuta Kwiatkowska, dyrektorka BCK.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września pod nr. tel.: 883 858 748.

To jednak nie jedyna wakacyjna aktywność, w jakiej mogą wziąć udział mieszkańcy gminy. BCK przygotowała dla nich wiele atrakcji. Przede wszystkim będą to wyjazdy.

Planujemy jednodniowe wyjazdy nad morze: do Krynicy Morskiej jeszcze w lipcu, a potem w sierpniu do Pucka. W sierpniu zorganizowany zostanie także trzydniowy wyjazd do Ojcowskiego Parku Narodowego, Krakowa i Energylandii, a w ostatni weekend sierpnia jedziemy z naszymi mieszkańcami do Rowów. Chętnych na wyjazdy nigdy nie brakuje, więc obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy” – mówi Danuta Kwiatkowska.

Placówka przygotowała także różnorodne zajęcia dla osób, które nie są zainteresowane wyjazdami. W tym roku niemal wszystkie będą związane… z gwiazdami. W sierpniu planowany jest m.in. wyjazd do toruńskiego Planetarium, a także nocowanka namiotowa w Gminnym Parku Kultury z seansem kina sferycznego dla uczestników.

Zorganizujemy także trzy rajdy rowerowe. Chcemy w ten sposób zaktywizować uczestników i krzewić kulturę fizyczną. Pierwszy rajd do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach, a kolejne do parku linowego na Barbarce oraz na zwiedzanie do AstroBAZY w Unisławiu. Liczba miejsc jest ograniczona, więc obowiązują wcześniejsze zapisy – podsumowuje Danuta Kwiatkowska.

Wakacje zaczęli także harcerze z gminy Łubianka. Pierwszy raz siedemnastu harcerzy wraz z opiekunką Danutą Pawłowską pojechało na obóz harcerski z prawdziwego zdarzenia. Obóz został zorganizowany w Rytych Błotach.

Harcerze byli bardzo podekscytowani. To nie jest zwykły obóz z wygodami. Namioty, łóżka polowe, menażki… To zupełnie inny klimat. Cieszymy się, że są w naszej gminie młodzi, którzy chcą kontynuować piękną, harcerską tradycję – opowiada Danuta Kwiatkowska.

7. Drużyna Harcerska z Łubianki prężnie się rozwija. Ostatnio jej członkowie zajęli 1. miejsce na Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Religijnej ku czci bł. ks. St. W. Frelichowskiego w kategorii drużyny harcerskie. To duże wyróżnienie dla młodych harcerzy.

Liczymy na to, że takich sukcesów będzie więcej – podsumowuje Danuta Kwiatkowska.

W gminie Łubianka odbędą się w tym roku także dożynki. Co zaplanowano i kto będzie główną gwiazdą? Tego dowiemy się już niedługo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.