W Złejwsi Wielkiej przygotowania do Finału WOŚP idą pełną parą

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
fot. Łukasz Piecyk

Aż 49 wolontariuszy zajmie się w tym roku obsługą finału WOŚP. Zadbają o to, by gmina jak co roku dołożyła do wspólnej idei swoją cegiełkę w postaci kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Gminny finał WOŚP-u odbędzie się w tym roku, podobnie jak w poprzednim, w Złejwsi Wielkiej. 13 stycznia staną do walki o piękną ideę bezinteresownej pomocy zastępy młodych ludzi. Zabawa potrwa tradycyjnie od godz. 16 do 20, choć wolontariusze będą zbierać fundusze przez cały dzień.

REKLAMA

Mieszkańcy będą mieli możliwość obejrzenia specjalnie przygotowanego programu artystycznego. Na scenie pojawią się lokalni artyści, tacy jak Orkiestra Dęta, zespoły „Melodia” i „Harmonia”, kółka taneczne z domów kultury w Górsku i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Złejwsi Małej. Jak co roku publiczność będą również bawić przedszkolaki oraz dzieci ze szkoły w Górsku.

– Głównym gościem tegorocznego Finału będzie Marcin „Kukaj” Sendwicki mistrz świata strongmanów z 2018 roku z Barcelony – mówi Paulina Zakierska, koordynatorka imprezy, inspektor ds. promocji i pozyskiwania środków zewnętrznych z Urzędu Gminy Zławieś Wielka. – Zaprezentuje on swoją siłę oraz swoje nieprzeciętne umiejętności. Zaprosi najmłodszych do uprawiania sportu. Chętni będą mogli na specjalnej aukcji zlicytować koszulkę mistrza z jego podpisem.

Ci, którym w tej licytacji mniej się poszczęści będą mieli możliwość wylicytować inne gadżety specjalnie na ten szczególny dzień przygotowane.

Będą więc m.in.: przedmioty pochodzące z oficjalnego sklepu Orkiestry SiemaShopu, plakat z autografem Pawła Fajdka oraz jego książka „Petarda” z podpisem, koszulka najlepszej polskiej pływaczki Otylii Jędrzejczak, zdjęcie innego znakomitego polskiego strongmana Mariusza Pudzianowskiego z autografem, a także książka Macieja Orłosia, również z podpisem.

Prócz pasjonującej licytacji organizatorzy tegorocznego finału WOŚP-u w Złejwsi Wielkiej zadbali, by nie zabrakło i innych atrakcji. Będzie więc psi zaprzęg: maluchy będą miały niepowtarzalną możliwość pobawić z prawdziwymi zaprzęgowymi psami. Inną atrakcją będą z pewnością Morsy z Górska. Przed szkołą strażacy zorganizują basen w którym wykąpie się grupa morsów zapraszając odważnych do udziału.

Organizatorom nie udało się zdobyć oryginalnego serduszka WOŚP-u, ale od lat radzą sobie w tym względzie w inny sposób. Zamawiają u jubilera swoje własne serduszko, które cieszy się nie mniejszym powodzeniem.

– Nie mamy wprawdzie serduszka WOŚP-u, ale jako urząd gminy co roku kupujemy serduszko ze szczerego złota u jubilera – dodaje Paulina Zakierska. – Ostatnim razem udało się je zlicytować za 4,5 tys. zł. A jeszcze wcześniej za 6,5 tys. zł. Liczymy, że i w tym roku mieszkańcy będą chętnie je licytować wpierając w ten sposób szczytny cel orkiestry.     

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy się tradycyjnie „Światełkiem do nieba”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *