W zespołach szkół w Chełmży i Gronowie trwają wakacyjne remonty [ZDJĘCIA]

Box1 Powiat toruński Wiadomości
Fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Okres przerwy wakacyjnej to czas, który tradycyjnie wykorzystywany jest na remonty w placówkach edukacyjnych. Powiat toruński zaplanował w tym roku gruntowne remonty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży oraz w Zespole Szkół CKU w Gronowie. Jak idą prace?

Gruntowny remont w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży obejmuje sale lekcyjne i szkolną aulę. Wymieniane są posadzki, a ściany i sufity wyrównywane. Pojawi się nowa wykładzina i warstwa malarska. Dodatkowo wymienione zostaną sieci elektryczne oraz informatyczne, a serwerownia przejdzie modernizację. Remont obejmie także hol i część klatki schodowej. Prace pochłoną łącznie prawie 340 tys. zł. Natomiast w Zespole Szkół CKU w Gronowie trwa kompleksowa przebudowa toalet i natrysków. Roboty obejmą także naprawę instalacji kanalizacyjnej. Prace pochłoną ponad 430 tys. zł. Środki na realizację remontów w powiatowych szkołach pozyskane zostały z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przedsięwzięcia remontowe zakończą się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

REKLAMA

Dodatkowo w gronowskiej szkole trwają prace nad utworzeniem nowoczesnej pracowni agrotroniki, co pochłonie w sumie 640 tys. zł i będzie w 85 proc. dofinansowywane ze środków unijnych. To zadanie powinno się zakończyć z początkiem października.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *