W Witowążu trwa przebudowa dróg gminnych

Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. nadesłane

Piękna pogoda sprzyja robotom budowlanym, dlatego prace na drogach gminnych idą pełną parą. Dwie drogi gminne, o łącznej długości 3,2 km, przebudowywane są w Witowążu. Planowane jest także rozpoczęcie prac w Czernikowie i Zimnym Zdroju.

Przedsięwzięcie pn. „Poprawa bezpieczeństwa na terenie gminy Czernikowo poprzez przebudowę dwóch dróg gminnych” realizowane jest na terenie miejscowości Witowąż. Zadanie dofinansowywane jest w 60 proc. ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. 

REKLAMA

– Przebudowany zostanie odcinek od zjazdu z drogi powiatowej obok sklepu WSHU do leśnego rozwidlenia Wylewy-Pokrzywno. Drugi odcinek prowadzi od zjazdu z drogi powiatowej na wysokości kapliczki maryjnej do skrzyżowania z drogą gminną, a więc obejmuje trasę obok tzw. masztu leśników – wyjaśnia Tomasz Krasicki, wójt gminy Czernikowo.

Na odcinku, biegnącym przy „maszcie leśników”, pod koniec marca zdjęto ostatnie betonowe płyty. Drogi gminne w Witowążu zostaną przebudowane w taki sposób, aby oba odcinki miały jednakową szerokość 5 m i posiadały obustronne pobocza. W ramach zadania zostaną wykonane także zjazdy do posesji, zamontowane będzie aktywne oświetlenie i zainstalowane oznakowanie z lampami ostrzegawczymi. Roboty budowlane realizowane są przez toruńską firmę i mimo panującej sytuacji epidemicznej trwają intensywnie i bez zakłóceń. Większość podbudowy została już wykonana, a drogi zostaną oddane do użytku prawdopodobnie pod koniec lata. Inwestycja pochłonie ponad 4 mln zł. Nie jest to jednak jedyne przedsięwzięcie drogowe, realizowane na terenie gminy Czernikowo.

– Przebudowany zostanie także 3-kilometrowy odcinek drogi prowadzącej do Zimnego Zdroju, rozpoczynając od skrzyżowania ul. Kwiatowej z ul. Góry – informuje Tomasz Krasicki.

W ramach tego zadania także powstanie odcinek drogi o szerokości 5 m z obustronnym poboczem i zjazdami. Wykonawca planuje też zamontować aktywne oświetlenie, oznakowanie z lampami ostrzegawczymi, a dodatkowo również balustradę ochronną. Powstanie też zatoczka autobusowa. To zadanie pochłonie prawie 3 mln zł i zostanie wsparte z Funduszu Dróg Samorządowych. Drogowcy rozpoczną prace na początku lipca, a cała inwestycja zakończy się nie później niż w 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *