W Unisławiu powstanie nowy blok

Wiadomości
fot. Pixabay

W gminie Unisław przybędzie nowych mieszkań. Naprzeciwko gmachu urzędu stanie nowy budynek wielorodzinny, który zastąpi znajdujące się tam obecnie nieestetyczne garaże. Zapotrzebowanie na lokale mieszkalne jest ogromne i pierwsi chętni już się zgłosili.

Radni, zrzeszeni w klubie Razem dla Gminy Unisław, dali inwestycji w lutym zielone światło i okazali duże wsparcie dla pomysłu wójta. Nowy blok na powstać na działce, należącej do gminy, a zlokalizowanej przy ul. Parkowej. Działka ma powierzchnię ok. 4 tys. mkw. Jej zagospodarowanie będzie finalnym akcentem adaptacji centrum Unisławia. Budynek urzędu został już wyremontowany, podobnie zresztą jak ośrodek zdrowia, a odnawianie Gminnego Domu Kultury właśnie dobiega końca. Teraz na działce znajdują się blaszane garaże, które zaburzają estetyczny odbiór przestrzeni. Nowoczesny budynek mieszkalny będzie doskonałym uzupełnieniem zachodniej części placu przy urzędzie gminy. W chwili obecnej rozpoczął się etap projektowania bloku i został już złożony wniosek na warunki zabudowy. Wszystkie kwestie formalno-prawne, przede wszystkim uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń, powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na przyszły rok. Być może blok zostanie oddany do użytku już za dwa lata. Mieszkańcy już dopytują się, kiedy będzie można się wprowadzić.

REKLAMA

Zainteresowanie inwestycją jest ogromne, przerosło nasze oczekiwania. Już teraz widzimy, że ten jeden budynek będzie niewystarczający i trzeba będzie pomyśleć o kolejnych – mówi Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław.

W gminie widać wyraźne zapotrzebowanie na nowe lokale mieszkaniowe.

W tej chwili ceny mieszkań za mkw w gminie niewiele ustępują lokalom w Bydgoszczy czy w Toruniu. Mieszkania są bardzo potrzebne, dlatego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców – tłumaczy Jakub Danielewicz.

Zdaniem wójta i radnych, zwrot w kierunku budownictwa wielorodzinnego może okazać się dobrym sposobem na zachęcenie mieszkańców do pozostania w gminie. Budynek będzie dostosowany do potrzeb starzejącego się społeczeństwa, nie zabraknie w nim wind i udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Mieszkania w nowym bloku będą dostępne nie tylko na sprzedaż, ale także na wynajem.

Chcemy sprzedać tyle mieszkań, żeby nam się ta inwestycja zwróciła. Natomiast pozostałe mieszkania będą wynajmowane – informuje Jakub Danielewicz.

W początkowych założeniach inwestycja miała pochłonąć ok. 7 mln zł. Skutki obecnej sytuacji epidemicznej są jednak trudne do przewidzenia. Niewykluczone, że szacowany budżet ulegnie zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *