W te święta strażacy mają sporo roboty: pożar pralni w hotelu, gaszenie traw…

112 Box2 Lubicz Łysomice Wiadomości Zławieś Wielka
fot. Łukasz Piecyk, zdjęcie ilustracyjne

Strażacy muszą być w pełnej gotowości. Kiedy inni świętują, oni często biorą udział w przeróżnych interwencjach. Nie inaczej jest w tę Wielkanoc, kiedy strażacy mają wiele do roboty.

Sobotnie pożary trawy wzdłuż torów kolejowych w Gronówku oraz śmieci w miejscowości Brzezinko czy nocny wyjazd – w nocy z soboty na niedzielę – o godz. 3.29 do pożaru pozostałości roślinnych i śmieci oraz drewnianej przybudówki przy ul. Łąkowej w Łysomicach – to tylko kilka z interwencji OSP Papowo Toruńskie z ostatnich dni.

REKLAMA

Strażacy z Papowa Toruńskiego interweniowali także wczoraj m.in. wyjechali do pożaru pralni w hotelu przy ul. Toruńskiej w Łysomicach, a także gasili trawy w Ostaszewie.

OSP Toporzysko zaś w niedzielny poranek otrzymało wezwanie do wypadku dwóch aut osobowych, do którego doszło w Czarnowie (gmina Zławieś Wielka) na drodze krajowej nr 80.

W niedzielny wieczór OSP Złotoria zaś wyjechała do pożaru trawy na skarpie wiślanej w Złotorii. W jego gaszeniu brały udział trzy zastępy strażaków.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *