W szkołach w Stolnie i Robakowie pojawią się panele słoneczne

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Pixabay

W szkołach podstawowych w Stolnie i Robakowie pojawią się panele fotowoltaiczne. Postawienie na źródła energii odnawialnej nie tylko sprzyjać będzie środowisku, ale też da uczniom lekcję ekologii. Wszystko dzięki wsparciu z funduszy europejskich.

Gminie Stolno udało się pozyskać dofinansowanie na wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych. Znajdą się one na budynkach dwóch szkół podstawowych w gminie. Wykonawca został wybrany we wrześniu. Spośród dwunastu kandydatów najlepszą ofertę do przetargu zgłosiła firma Eko-Inwest z Włocławka. Teraz czas na wprowadzenie planów w życie. Pod koniec listopada gmina poinformowała w komunikacie na swojej stronie internetowej o realizacji projektu. Udało się pozyskać na niego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej. 

REKLAMA

O tym, że warto korzystać z odnawialnych źródeł energii, nie trzeba nikogo przekonywać – jest to korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla portfela. Wprowadzenie tego pomysłu do szkół sprzyjać będzie również edukacji i krzewieniu ekologicznych postaw już od najmłodszych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *