W Starym Toruniu stanie street workout

Box2 Zławieś Wielka
Fot. ilustracyjne / wikimedia

W Starym Toruniu powstanie street workout, miejsce do ćwiczeń wyposażone w drążki, poręcze, ławki i liny. Inwestycja, pozwalająca na rozwój aktywności fizycznej, zrealizowana będzie dzięki dofinansowaniu z programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej”.

W tegorocznym konkursie Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wytypował spośród wszystkich zgłoszeń 17 zwycięskich projektów.

REKLAMA

– Złożyliśmy wniosek na wsparcie dwóch inwestycji, w dwóch osobnych lokalizacjach – mówi Paulina Zakierska z Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. – Środki otrzymaliśmy tylko na realizację jednego zadania.

Jak czytamy w marszałkowskim zarządzeniu, jednostki samorządu terytorialnego, które zgłosiły do konkursu dwie lub więcej inwestycji, pomoc finansową otrzymają na realizację tylko jednego projektu.

Z nowoczesnych urządzeń typu street workout skorzystają już wkrótce mieszkańcy Starego Torunia. W jaki sposób będą mogli ćwiczyć?

Street workout zbliżone jest do kalisteniki, czyli ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

W roku 2019 na realizację 17 projektów Urząd Marszałkowski zarezerwował 450 tys. zł. Koszt realizacji zadania w gminie Zławieś Wielka to prawie 20,5 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 9,4 tys. zł. Pozostałą część przekaże samorząd ze środków własnych gminy i funduszu sołeckiego Starego Torunia.

Projekt „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej” realizowany jest w regionie drugi rok z rzędu. W roku 2018 całkowita wartość zadania nie przekroczyła 150 tys. zł. Wśród beneficjentów znalazło się sołectwo Toporzysko. Wówczas powstał tam nowoczesny plac zabaw.

1 thought on “W Starym Toruniu stanie street workout

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *