W sobotę muzykowali w Unisławiu. Odbył się Przegląd Zespołów Wokalnych

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
Przegląd Zespołów Wokalnych w Unisławiu - edycja 2022

Ze sceny w unisławskim parku rozlegał się śpiew, dało się słyszeć akompaniament różnorodnych instrumentów, a na parkiecie zabawa trwała w najlepsze. To wszystko z powodu siódmej edycji Przeglądu Zespołów Wokalnych, który odbył się w sobotę w Unisławiu.

Na imprezę zjechało 25 formacji muzycznych z województwa kujawsko – pomorskiego, m.in. z Papowa Biskupiego, Lubicza, Raciążka, Grębocina, Lisewa, Bydgoszczy, Gardei, Wąbrzeźna, Brodnicy, Zbiczna, Nieszawki, Nowej Wsi Wielkiej, Świecia.

REKLAMA

Gościnnie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarżu, którzy jako zespół „Asy z Klasy I B” pokazali swoje umiejętności taneczne i wokalne. W przesłuchaniach muzycznych wzięli udział gospodarze: „Unisławianki” oraz „Duet My” którzy zainicjowali przed laty muzyczne spotkania w Unisławiu.

Wszystkich artystów powitał wójt Jakub Danielewicz, który docenił artystyczne umiejętności wykonawców i podziękował za udział w przeglądzie. Mieszkańcy i goście oklaskami nagradzali występujących. Na pamiątkę udziału w przeglądzie każdy zespół otrzymał okolicznościową statuetkę, dyplom oraz zestaw gadżetów z Gminy Unisław. Gospodynie Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju Gminy Unisław” serwowały dla uczestników wydarzenia  swojskie  pączki, ciasta oraz kawę i herbatę

Przegląd zwieńczyła wspólna biesiada przy dźwiękach akordeonu i gitary. Kulturalne święto muzyki i śpiewu zostało dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Chełmnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.