W sobotę kolejna wędrówka z PTTK

Box2 Wiadomości
fot. powiatorunski.pl

W najbliższą sobotę 27 listopada Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu organizuje kolejną wycieczkę krajoznawczo-pieszą w ramach popularnego cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”.

Spotkanie uczestników zaplanowano na 9:00 na przystanku MZK przed mostem kolejowym, vis-a-vis dworca PKP Toruń Miasto. Trasa przejścia będzie prowadzić przez ul. R. Traugutta, Winnicą, wzdłuż prawego brzegu rzeki Wisły, przez Kaszczorek, do Złotorii, skąd wzdłuż prawego brzegu rzeki Drwęcy, przez Lampusz, Małgorzatowo oraz las bielawski, z zakończeniem na pętli MZK przy ul. Olimpijskiej „Na Skarpie” i będzie miała ok. 14 km długości. Wyprawę poprowadzi honorowy przodownik turystyki pieszej Tadeusz Perlik.

REKLAMA

Drwęca to jedna z dwóch głównych rzek regionu, prawy dopływ Wisły. Źródła rzeki znajdują się niedaleko miejscowości Drwęck i Czarciego Jaru, u podnóża Góry Dylewskiej na wysokości 192 m n.p.m. Po prawie 30 km wpływa do jeziora Drwęckiego, przez które płynie przez 12 km. Drwęca ma około 220 km długości. Przepływa m.in. przez Ostródę, Nowe Miasto Lubawskie, Brodnicę, Golub-Dobrzyń oraz przez część Torunia – Kaszczorek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.