W Rzęczkowie na świat przyszły trojaczki. Dostały prezent od wójta

Box1 Wiadomości Zławieś Wielka
fot. Łukasz Piecyk

Miało być jedno. Okazało się jednak, że rodzina powiększy się kilkukrotnie. W rodzinie państwa Kurysiów na świat przyszły trojaczki. Dzieci urodziły się zdrowe, a szczęśliwa mama zalicza ostatnią ciążę do najmniej męczących. Jej dwie córki 19 grudnia powitały na świecie swoje siostry i braciszka. Na niecodzienne narodziny zareagował wójt gminy, przekazując rodzicom specjalny wózek.

19 grudnia społeczność Rzęczkowa powiększyła się o trzech członków. Lena, Julka i Franek dołączyli do swoich dwóch sióstr. Państwo Kurysiowie spodziewali się trzeciego dziecka, ale już na pierwszym badaniu USG lekarz zobaczył trzy zarodki. Początkowo było niedowierzanie i strach. Ciąża mnoga może wiązać się z wieloma komplikacjami.

REKLAMA

Baliśmy się, czy ciąża się utrzyma. Sam pan doktor mówił, że na takim etapie wszystko może się zdarzyć. Zarodki mogły się wchłonąć. Na szczęście, na każdym badaniu była trójeczka – opowiada mama, Agnieszka Kuryś.

Rodzice obawiali się także, czy poradzą sobie z potrójnym szczęściem. Wątpliwości jednak szybko minęły, ponieważ w trakcie ciąży nie pojawiły się żadne kłopoty.

Ze wszystkich trzech ciąż, w tej czułam się najlepiej. Nie przytyłam za dużo – wbrew pozorom najmniej w porównaniu do poprzednich. Nie puchły mi nogi, nie bolały mnie plecy, mogłam wszystko jeść. Nie było żadnych problemów – wspomina Agnieszka Kuryś.

Przygotowania do narodzin dzieci rozpoczęły się bardzo szybko, bo już w czwartym miesiącu ciąży. Wszystkie niezbędne artykuły trzeba było gromadzić systematycznie, bo jednorazowy koszt byłby zbyt duży. Mama trojaczków musiała być także przygotowana, że od 30. tygodnia ciąży czeka ją pobyt w placówce medycznej.

Maluchy urodziły się zdrowe, a w szpitalu razem z mamą spędziły tylko 12 dni. Ich stan zdrowia był na tyle dobry, że nie musiały być wspomagane urządzeniami medycznymi. Teraz cała rodzina pomaga w opiece nad trojaczkami. Nie jest to łatwe i wymaga dużej sprawności logistycznej. 

Potrzebny jest schemat karmienia. Dzięki niemu mamy czas w ciągu dnia, żeby zająć się starszymi dziećmi i nawet, żeby sobie odpocząć – mówi Agnieszka Kuryś.

W czwartek 9 stycznia Jan Surdyka, wójt gminy Zławieś Wielka, wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Rakiem przekazali rodzinie specjalny wózek dla trojaczków. Biorąc pod uwagę ilość wydatków przy trójce niemowlaków, prezent okazał się dużym wsparciem finansowym.

To bardzo miły gest ze strony pana wójta – oceniła mama maluchów.

1 thought on “W Rzęczkowie na świat przyszły trojaczki. Dostały prezent od wójta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *