W regionie będą kolejne ścieżki rowerowe. Dziś podpisano umowę

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Uroczystość podpisania umowy na budowę dwóch odcinków ścieżki rowerowej w powiatach toruńskim i golubsko-dobrzyńskim, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

W regionie powstaną kolejne ścieżki rowerowe. Dziś w urzędzie marszałkowskim w Toruniu podpisano umowę na budowę dwóch nowych odcinków, łączących Nawrę z Kończewicami (2 km) w powiecie toruńskim oraz Zalesie z Sierakowem (11 km) w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Za realizację inwestycji odpowiedzialny będzie Zakład Drogowo-Budowlany z Rogowa. 

Dwa nowe fragmenty ścieżek rowerowych połączą się z już istniejącą trasą, w efekcie czego powstanie droga o łącznej długości 26 km i prowadzić będzie z Nawry przez Chełmżę, Pluskowęsy, Kiełbasin i Sierakowo do Kowalewa Pomorskiego.

REKLAMA

– Rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też tani i praktyczny środek komunikacji, z którego mieszkańcy regionu korzystają coraz częściej. Bezpieczne i wygodne ścieżki zachęcają, by wybrać rower jako alternatywę dla samochodu. Naszym celem jest stworzenie spójnej sieci ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich i tras komunikujących najważniejsze miejscowości w regionie. Dzisiejsze podpisanie umowy to kolejny krok w tym kierunku – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Przy podpisywaniu umowy obecni byli również wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, starosta toruński Marek Olszewski, burmistrz Kowalewa Pomorskiego Jacek Żurawski, wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki, dyrektor  Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Przemysław Dąbrowski i wykonawca, prezes firmy budowlanej Krzysztof Wilczyński.

Budowa nowej trasy rowerowej to kolejna tego typu inwestycja w regionie. Infrastruktura rowerowa nie tylko zwiększy możliwości, ale i bezpieczeństwo. Dwukilometrowa droga z Nawry do Kończewic łączyć się będzie z istniejącą drogą w kierunku Chełmży. Drugi, jedenastokilometrowy odcinek połączy Zalesie z Sierakowem, przebiegając przez Kiełbasin, Mlewo, Mlewiec i Srebrniki, gdzie połączy się z istniejącą trasą do Kowalewa Pomorskiego. Nowe ścieżki zostaną pokryte masą bitumiczną na całej długości. 

Koszt inwestycji sięgnie 11 mln zł, na co złożą się wkłady własne lokalnych samorządów oraz środki unijne, pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego, a także pieniądze z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *