W prezencie róże. Tak mieszkanki Złejwsi Wielkiej świętowały Dzień Kobiet

Powiat toruński Zławieś Wielka
Fot. nadesłane

Był koncert, mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, a przede wszystkim były życzenia i kwiaty. Z okazji Dnia Kobiet wójt Jan Surdyka zaprosił wszystkie panie z terenu gminy do wspólnej zabawy.

W wydarzeniu, które zorganizowane zostało w piątek (8.03) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej, udział wzięło prawie 80 pań. Każda otrzymała symboliczną białą różę. W tym roku o doskonałą zabawę zadbał zespół muzyczny Aristos. Specjalnie dla mieszkanek gminy artyści zaprezentowali znane i lubiane przeboje z lat 70. i 80. W przerwach koncertu przeprowadzono humorystyczne konkursy. W każdym udział brało po 8 pań.

REKLAMA

– Pierwszym zadaniem było oszacowanie wzrostu i wagi naszego wójta – relacjonuje Paulina Zakierska, inspektor ds. promocji i pozyskiwania środków zewnętrznych Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. – W tej konkurencji był remis, więc w dogrywce trzeba było podać miesiąc urodzin wójta.

W drugiej konkurencji liczyła się precyzja. Panie musiały w jak najkrótszym czasie perfekcyjnie zawiązać krawat. Podczas trzeciego konkursu mogliśmy przyjrzeć się zdolnościom plastycznym i kreatywności mieszkanek gminy. Ich zadaniem było bowiem stworzenie na balonie portretu wójta. Czas miał znaczenie także w ostatnich zmaganiach. Tym razem panie o zwycięstwo walczyły drużynowo. Zadaniem jednej z osób było obranie jabłka, drugiej – zjedzenie pączka.

– Wszystkie laureatki konkursów otrzymały drobne upominki – komentuje Paulina Zakierska. – Panie doskonale się bawiły.

Coroczne świętowanie nie mogłoby się odbyć bez tortu, ufundowanego przez wójta gminy Zławieś Wielka. O to, by podczas słodkiego poczęstunku paniom nie zabrakło kawy, dbali dżentelmeni z Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Tego wieczora dla kobiet przygotowano także tematyczne stoiska, m.in. z kosmetykami.

Organizatorkami wydarzenia były Maria Karpińska, dyrektorka GOKiS-u, oraz Renata Dobrowolska, dyrektorka Domu Kultury w Górsku. Wśród gości pojawiły się m.in. radne gminy i powiatu toruńskiego, panie sołtyski, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, dyrektorki szkół oraz przedstawicielki jednostek organizacyjnych i samorządowych gminy Zławieś Wielka.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *