W poniedziałek mija ważny termin!

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Pixabay

W tym roku Chełmno przeznaczyło na budżet obywatelski 500 tys. zł. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do 17 lutego. To dla nich duża szansa, żeby zdecydować, na co zostaną spożytkowane wygospodarowane fundusze.

Pozostało jeszcze tylko kilka dni na zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą dzięki nim zakomunikować swoje potrzeby i przedstawić włodarzom plany inwestycji, których realizację uznają za zasadną. Mogą to być modernizacje czy przebudowy, ale także zadania, polegające na organizacji wydarzeń społeczno-kulturalnych. Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Chełmna powyżej 13. roku życia. Zadanie musi służyć mieszkańcom, a jego realizacja nie może przekroczyć sumy 0,5 mln zł. Głosowanie nad projektami odbędzie się od 12 do 26 marca. 

REKLAMA

W styczniu spłynęły do nas 3 projekty. Dotyczą budowy placu zabaw na ul. Brzoskwiniowej, sygnalizacji świetlnej na ul. Toruńskiej i budowy ścieżki pieszo-rowerowej wraz z oświetleniem od Plant Kolejowych do toru motocrossowego – informuje Waldemar Żuchowski, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich w Chełmnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *