W pasiece w Grębocinie stanął kolorowy ul ze Słowenii

Box1 Lubicz Wiadomości

Grębocin jest pierwszą miejscowością w Polsce, w której stanął tradycyjny słoweński ul. To efekt współpracy pomiędzy miastami partnerskimi, jakimi są Toruń i Nove Mesto na Słowenii. Na oficjalnej prezentacji pasieki pojawiła się m.in. Ambasador Republiki Słowenii Božena Forštnarič Boroje.

Słoweński ul stanął w pasiece prowadzonej od ponad 10 lat przez państwa Jakubowskich w Grębocinie. Jego oficjalną prezentację zorganizowano 14 czerwca w obecności m.in. posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego, prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, wójta gminy Lubicz Marka Nicewicza oraz konsula honorowego Republiki Słowenii Jana Walczaka i Ambasador Republiki Słowenii Boženy Forštnarič Boroje.

REKLAMA

Charakterystycznie zdobiony ul został zasiedlony został dwoma rojami słoweńskich pszczół. Uczestnicy uroczystości mogli już posmakować pierwszego miodu, pozyskanego ze słoweńskiej pasieki, ponieważ pszczoły bytują na grębocińskich polach już od 13 maja. Teren przy słoweńskiej pasiece wyposażony zostanie w tablice edukacyjne, organizowane poza tym przy nim będą lekcje biologii dla uczniów szkół i przedszkoli z Torunia i gminy Lubicz.

Fot. Wojtek Szabelski dla UMT

Tagged

1 thought on “W pasiece w Grębocinie stanął kolorowy ul ze Słowenii

  1. Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *