W Nowej Wsi przypominano o bezpieczeństwie na drogach [WIDEO]

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP w Toruniu

Wczoraj na autostradzie A1 w Nowej Wsi w ramach ogólnopolskiej akcji ROADPOL Safety Days policjanci, inspektorzy transportu drogowego oraz żandarmeria wojskowa sprawdzali stan technicznych samochodów.

Kierowcom i pasażerom przypominano także zasady bezpieczeństwa na drodze. Zainteresowani mogli wziąć udział w kursie pierwszej pomocy oraz skorzystać z symulatora dachowania. Akcję profilaktyczną przeprowadził Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wspólnie z Mundurowym Klubem Motorowym RP. Do akcji włączyli się marszałek województwa Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu oraz Robert Majewski „Sauron” z grupy tworzącej fundację Bezpieczni.eu.

REKLAMA

Podczas przedsięwzięcia policjanci, inspektorzy transportu drogowego i żandarmeria wojskowa sprawdzali stan techniczny zatrzymujących się na parkingu przy autostradzie pojazdów. Można było skorzystać z krótkiego kursu pierwszej pomocy, który prowadził ratownik drogowy, a także z symulatora dachowania, udostępnionego przez WORD w Toruniu. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali upominki ufundowane przez organizatorów.

Działania w Nowej Wsi odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji ROADPOL Safety Days, której głównym założeniem jest zminimalizowanie ryzyka wypadków drogowych, zwłaszcza tych śmiertelnych. W dniach 16-22 września 2021 r., podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności policjanci z całego kraju prowadzą działania mające na celu podniesienie świadomości o zagrożeniach w ruchu drogowym, a także promują przestrzeganie przepisów. Przedsięwzięcie koordynowane jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *