W Łysomicach zakupy zrobimy przez telefon

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay.com

Wybrane sklepy w gminie Łysomice wprowadziły możliwość robienia zakupów przez telefon. To duże udogodnienie dla mieszkańców, zwłaszcza wobec zbliżającej się Wielkanocy. Podobna opcja pojawiła się także w ofercie centrum ogrodniczego z Ostaszewa i lokalnych producentów sadzonek.

Od 1 kwietnia na terenie kraju wprowadzono kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Dla mieszkańców jedną z najbardziej uciążliwych zasad jest ograniczenie liczby klientów, przebywających w tym samym czasie na terenie sklepu, targu i na poczcie. Do każdego sklepu, łącznie z małymi sklepami osiedlowymi, może wejść maksymalnie tyle osób, żeby na jedną kasę przypadło trzech klientów. Dodatkowo od godz. 10.00 do 12.00 sklepy i punkty usługowe mogą obsługiwać tylko seniorów powyżej 65. roku życia. Już teraz przed marketami tworzą się duże kolejki do wejścia, a nadchodzą święta. Czas wzmożonych zakupów spożywczych. Wybrane sklepy w gminie Łysomice starają się zapobiec niedogodnościom i wyjść naprzeciw potrzebom klientów, dlatego wprowadziły możliwość robienia zakupów na telefon.

REKLAMA

– Listę zakupów można przekazać przez telefon, SMS-em lub za pośrednictwem komunikatorów. Przygotowane produkty będą czekały na odbiór o umówionej godzinie, z paragonem w środku. Można od razu przygotować odliczoną kwotę za zakupy albo zapłacić kartą – tłumaczy Beata Gut, właścicielka sklepu w Kamionkach Dużych.

Sklep w Kamionkach Dużych zainicjował także akcję dowożenia zakupów do osób starszych, potrzebujących lub znajdujących się na kwarantannie. Lokalni sklepikarze mogą w ten sposób podjąć solidarną walkę z epidemią. Pomagają na miarę swoich możliwości, dlatego Urząd Gminy zachęca, aby mieszkańcy pomogli im przetrwać ten trudny okres, robiąc zakupy w lokalnych sklepach, a nie dużych marketach w mieście. Wprowadzone w Łysomicach udogodnienia zdecydowanie skrócą czas przebywania w sklepie i ułatwią przedświąteczne zakupy.

– W naszej gminie mamy wielu lokalnych producentów sadzonek. Mimo epidemii i ograniczeń w przemieszczaniu się początek wiosny to czas na wysiewy roślin i kwiatów. Jeżeli naprawdę muszą państwo je nabyć, również warto sprawdzić możliwość telefonicznego złożenia zamówienia – zachęca Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

Robienie zakupów na telefon to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Minimalizowanie konieczności przebywania wśród innych osób to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uchronienie się od zakażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.