W Łysomicach powstał kolejny kompleks sportowo-rekreacyjny

Łysomice Sport
fot. nadesłane

W listopadzie została zakończona budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Papowie Toruńskim. Inwestycja była dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach programu OSA.

Gmina Łysomice domyka kolejne inwestycje, które mają zapewnić aktywny wypoczynek mieszkańcom wraz z całymi rodzinami. Tym razem w Papowie Toruńskim zostały zakończone prace przygotowujące teren gminy do aktywnego wypoczynku w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019”.

REKLAMA

Realizacja zadania pn. „Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Papowie Toruńskim” miała miejsce przy świetlicy wiejskiej i remizie strażackiej. W 2018 r. gmina Łysomice pozyskała teren z przeznaczeniem na centrum sportowo-rekreacyjne. W tym samym roku został opracowany projekt wykonawczy zagospodarowania terenu. W lutym 2019 r. gmina Łysomice złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dwa zadania inwestycyjne pn. „Budowa kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Lipniczkach i Papowie Toruńskim”.

W ramach inwestycji w Lipniczkach przy istniejącym już placu zabaw zostały pobudowane 3 siłownie podwójne, 2 stoły do gry w szachy i chińczyka oraz 4 ławki o konstrukcji metalowo-drewnianej z oparciem. Posadzono również 6 drzew.

W Papowie Toruńskim z kolei pobudowano plac zabaw, w którego skład wchodzą: zestaw zabawowy „wóz strażacki”, huśtawka wagowa i dwa sprężynowce pojedyncze, siłownie zewnętrzne (5 urządzeń) oraz 2 stoły betonowe do gry w szachy i chińczyka. Ogrodzono też plac zabaw, postawiono ławki i nasadzono drzewka. W dalszej perspektywie w planie jest budowa wiaty na ognisko, boiska wielofunkcyjnego, wykonanie alejek oraz ogrodzenie całego terenu. 

Przypomnijmy – OSA to powstały w tym roku program, którego celem jest budowa ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych. Strefy z założenia mają szansę stawać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. W dodatku kompleksy sportowo-rekreacyjne w znaczący sposób podnoszą estetykę przestrzeni publicznej i poprawiają jakość życia mieszkańców danego obszaru. Otwarte Strefy Aktywności co do zasady mają wielofunkcyjny i wielopokoleniowy charakter. W ramach programu wnioskodawcy mogą zaplanować również inne funkcje sportowo-rekreacyjne stref lub zlokalizować je obok już istniejącej infrastruktury sportowej, tworząc dzięki temu zintegrowane obiekty przeznaczone do aktywnego wypoczynku, dające możliwość podejmowania różnorodnych form aktywności.

W ramach OSA wnioskodawcy mogą zaplanować m.in.: trampoliny, dodatkowe place zabaw, miniboiska, boiska plażowe, boiska do sportów ulicznych, rozbudowane strefy relaksu, ścianki wspinaczkowe itp.

Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji i rozliczenie łysomickiego projektu. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 29,5 tys. zł, w tym dofinansowanie z zewnątrz to 14,7 tys. zł brutto. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *