W Łysomicach pójdą do urn. Kiedy wybory uzupełniające?

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W niedzielę, 19 grudnia odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy Łysomice. Mandat w okręgu nr 13 zwolnił się po tym, jak dotychczasowa radna z Kamionek Dużych i Kamionek Małych, Emilia Elżbieta Zielińska, została skarbnikiem gminy.

Opublikowano już kalendarz wyborczy, zarządzony przez wojewodę kujawsko-pomorskiego. Do 25 października należy zawiadomić komisarza wyborczego w Toruniu o utworzeniu komitetu i zamiarze zgłoszenia kandydata. Samych kandydatów należy zgłaszać do Gminnej Komisji Wyborczej (ma ona powstać do 9 listopada, zaś do 4 zbierani są chętni, by w niej zasiadać), termin mija 14 listopada o 24:00. Spis wyborców będzie ułożony do 28 listopada, do tego też dnia można zgłaszać chęć zasiadania w obwodowej komisji wyborczej.

REKLAMA

Ci, którzy chcą zagłosować korespondencyjnie, mają czas na zgłoszenie do 4 grudnia do komisarza wyborczego w Toruniu. Jeśli ktoś będzie w dniu głosowania w stanie kwarantanny lub izolacji domowej, może zasygnalizować chęć wzięcia udziału w wyborach do 10 grudnia.

Głosowanie odbędzie się 19 grudnia między 7:00 a 21:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *