W Lubiczu stanęła pierwsza jadłodzielnia

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. Jadłodzielnia Foodsharing Toruń

Jadłodzielnia Foodsharing Toruń poinformowała w mediach społecznościowych o uruchomieniu kolejnej szafy do dzielenia się pożywieniem. Tym razem zainstalowano ją w Lubiczu, obok sklepu ABC.

Jadłodzielnie promują ideę dzielenia się jedzeniem. Może z nich skorzystać każdy, bez względu na status materialny. Do specjalnych szaf z lodówkami każdy może włożyć niepotrzebną żywność. Z takiej możliwości korzystają zarówno osoby prywatne, jak również restauracje, sklepikarze czy właściciele straganów na targowiskach. Przedsiębiorcy chętnie dzielą się niesprzedaną żywnością. Chętni mogą z niej skorzystać przez 24 h/dobę, 7 dni w tygodniu.

REKLAMA

– Naszym głównym celem jest zapobieganie marnowaniu jedzenia. Foodsharing to nie jest kolejna inicjatywa pomocowa, skierowana do ludzi ubogich. Korzystać może każdy, bez względu na status materialny. Chodzi o to, że nie konsumować za dużo, tylko, żeby wykorzystywać to, co jest – tłumaczył dla “Tylko Toruń” Michał Piszczek, jeden z inicjatorów foodsharingu w Toruniu.

W Toruniu jadłodzielnie funkcjonują przy ul. Działowskiego (Targowisko Manhattan), przy ul. Waryńskiego 19, przy Targowisku Szosa Chełmińska, a także od niedawna przy ul. Sukienniczej na Starówce (przy wejściu do Stowarzyszenia Wędka). Własnej jadłodzielni doczekał się także Lubicz. Stanęła ona przy ul. Kołłątaja 2 – przy sklepie ABC.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *