W Lubiczu Górnym powstało targowisko

Box2 Lubicz
Fot. Pixabay

W Lubiczu Górnym powstał „Plac kiermaszowy”. To pilotażowy projekt samorządu, którego celem jest promocja sprzedaży towarów przez mieszkańców i lokalnych wytwórców. Targowisko funkcjonuje codziennie od godz. 6.00 do 22.00.

Stworzenie placu to odpowiedź na wnioski mieszkańców, zgłaszane podczas zebrania sołeckiego w kwietniu. Na przełomie lipca i sierpnia, przy pasażu spacerowym, zamontowane zostały ławo-stoły handlowe, na których można wykładać towar. Za korzystanie z ław samorząd nie pobiera opłat. Warunkiem jest zachowanie ładu i porządku.

REKLAMA

– Miejsce to ma służyć mieszkańcom poszukującym możliwości zakupu w cywilizowanych warunkach oraz wszystkim tym, którzy mają coś do sprzedania – mówi wójt Marek Nicewicz. – Liczymy na to, że pojawią się tu handlujący dotychczas na parkingu przed sklepami sprzedawcy, a co za tym idzie – liczni kupujący. 

Jeżeli pomysł zyska akceptację i zainteresowanie, władze gminy będą go rozwijać i wzbogacać. W pierwszy dzień funkcjonowania „targowiska” pojawili się sprzedawcy warzyw, owoców, kwiatów, jajek, książek, przyborów szkolnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.