W Kiełbasinie odbędzie się III edycja Biesiady Leśnej

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
Fot. Pixabay

To już trzecia edycja Biesiady Leśnej w Kiełbasinie, której tematem przewodnim jest orzech. Impreza odbędzie się w piątek 13 września o godz. 16.00 na placu przy świetlicy.

W programie zaplanowany jest konkurs na orzechowe ciasto, w którym można otrzymać nagrody w postaci akcesoriów kuchennych. Pierwsza nagroda ufundowana zostanie przez sołtys Kiełbasina Ewę Kasprzak, nagrody za drugie i trzecie miejsce przez Koło Gospodyń Wiejskich. 

Podsumowany zostanie konkurs plastyczny dla dzieci „Wiewiórka – leśny przyjaciel”. Swój występ muzyczno-kabaretowy zaprezentuje Teatr Afisz z Torunia. Artyści przedstawią „Komisję biesiadną”. 

REKLAMA

– Tegoroczna edycja biesiady związana jest z orzechem. Nasza impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem każdy uczestnik zostanie poczęstowany ciastem „wiewiórka”, którego głównym składnikiem jest właśnie orzech – wyjaśnia sołtys wsi Kiełbasina Ewa Kasprzak.

Dodatkowo będzie degustacja dziczyzny i kiełbasek z grilla oraz wspólna biesiada przy muzyce na żywo z wykorzystaniem akordeonu. 

Uczestnicy biesiady będą mogli wziąć udział w konkursie układania drewna na czas. 

– Rok temu organizowaliśmy konkurs rąbania drzewa dla mężczyzn, ale ze względów bezpieczeństwa w tym roku z niego zrezygnowaliśmy – dodaje sołtys wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *