W jakim stylu do rozgrywek po zimowej przerwie wróciły powiatowe kluby piłkarskie?

Box2 Sport Wiadomości
fot. Waldemar Kołecki

W miniony weekend wróciły rozgrywki klasy okręgowej, A-klasy, a także IV ligi. Jak po przerwie zimowej zaprezentowały się kluby z powiatu toruńskiego?

W kujawsko-pomorskiej grupie I klasy okręgowej są cztery takie drużyny: Flisak Złotoria, Victoria Czernikowo, Mustang Ostaszewo i Cyklon Kończewice. (Do tego jeszcze oczywiście Elana II Toruń, ale o tej drużynie piszemy na tylkotorun.pl).

REKLAMA

Pierwsze dwie wymienione mierzyły się w pierwszym po przerwie zimowej meczu w bezpośrednim starciu. Victoria Czernikowo okazała się lepsza i wygrała to spotkanie 3:2. To spotkanie, tak samo jak mecz Mustanga Ostaszewo z Wojownikiem Wabcz, odbyło się w Toruniu przy ul. Szosa Chełmińska 75.

Drużyna z Ostaszewa pewnie wygrała 4:0 i wciąż ma tyle samo punktów, co trzeci w tabeli Sokół Radomin.

Drużyna z Radomina pokonała natomiast na wyjeździe Cyklon Kończewice 3:1. Drużyna z Kończewic pozostaje więc na ostatnim miejscu w tabeli.

Do gry wróciła także toruńska grupa A-klasy. W tych rozgrywkach występują trzy drużyny z powiatu toruńskiego: Zamek Zamek Bierzgłowski, Orzeł Głogowo i Start Toruń. Z tym ostatnim jest jednak taka sama sytuacja, jak z Elaną II Toruń, o czym pisaliśmy wyżej.

Drużyna z gminy Łubianka mierzyła się w pierwszej po przerwie kolejce właśnie ze Startem Toruń, z którym wygrała 3:0. Orzeł Głogowo pokonał natomiast LZS Bobrowo 4:1.

Zarówno Zamek Zamek Bierzgłowski, jak i Orzeł Głogowo znajdują się w dolnej części tabeli i zajmują kolejno 10. i 9. miejsce.

W kujawsko-pomorskiej grupie IV ligi jest jedna drużyna z powiatu toruńskiego, którą jest Legia Chełmża. Chełmżanie jednak jeszcze nie rozpoczęli drugiej rundy, ponieważ w 18. kolejce pauzowali.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.