W Gronowie powstanie nowa hala sportowa. Dziś podpisano umowę

Box2 Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu (wizualizacja)

W Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się podpisanie umowy na budowę hali sportowej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Obiekt ma zostać oddany do użytku w przyszłym roku.

W konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu brali udział: starosta toruński Marek Olszewski, jego zastępca Michał Ramlau, poseł i były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, dyrektor ZS CKU w Gronowie Zbigniew Piotrowski oraz przedstawiciele wykonawcy – firmy “EBUD” – Przemysłówka sp. z o.o, Andrzej Bulera i Włodzimierz Karolczak. Podczas 12 miesięcy w Gronowie ma powstać nowoczesny obiekt o powierzchni użytkowej 2 679 m kwadratowych.

REKLAMA

Starosta Olszewski podkreślił znaczenie tej inwestycji dla powiatu:

Dzisiejsze podpisanie umowy to wydarzenie wyjątkowe w historii powiatu. Jedna z największych i najkosztowniejszych inwestycji w historii. Jej koszty wyniosą 12,65 mln zł. Nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (3,5 mln) jak i te pozyskane w ramach programu Sportowa Polska 21 (3,6 mln). Aplikujemy też o środki wojewódzkie, zaś pozostała część pieniędzy pochodzi z budżetu powiatu, wypracowaliśmy takie rozwiązanie, które pozwala nam na taki montaż finansowy

Poseł Ardanowski zaznaczył, że obiekt ten będzie przydatny do rozwoju sportowego młodzieży:

Żyjemy rozemocjonowani igrzyskami. W tym okresie szczególnie myślimy o tym, jak zwiększyć bazę rozwoju sportu. Ten projekt, który wyrasta ponad format powiatu, będzie ważnym elementem rozwoju sportu w całym województwie, będą w nim zapewne organizowane wydarzenia, nie tylko sportowe, o charakterze nawet ogólnopolskim. Chcę podziękować władzom powiatu za odwagę i wielką wizję tego obiektu. Cieszę się, że dobrze przygotowana dokumentacja pozwoliła uzyskać istotne, dominujące dofinansowanie. Pomimo tego, że powiat toruński jest zamożny, ten projekt przekraczał jego możliwości finansowe. Zależy mi na tym, żeby również ci, którzy żyją w pogardliwie nazywanej Polsce prowincjonalnej, mieli możliwość rozwijania się w sferze sportowej.

Dla dyrektora Zespołu Szkół, Zbigniewa Piotrowskiego, budowa nowej hali jest bardzo istotna i pozwala na nowo myśleć o tym, w jaki sposób działać na rzecz uczniów:

Znalezienie możliwości montażu finansowego i środków na wybudowanie takiej hali nie było proste, ale przeogromny upór zarządu powiatu toruńskiego pozwolił na realizację naszej wizji. Mamy pomysły na to, żeby wykorzystać ten obiekt dla rozwoju fizycznego młodzieży, która u nas się uczy. Do tej pory dysponowaliśmy niezbyt wielką salą wybudowaną w 1964 roku, bez widowni i szatni. Do przebierania się musieliśmy wykorzystywać pomieszczenia internatu. Po oddaniu nowej hali do użytku będziemy mogli prowadzić zajęcia dla czterech grup jednocześnie. Chcemy także wrócić do tradycji kolarskich kiedyś kojarzonych z naszą szkołą. Jeszcze w latach 70. nasza placówka słynęła ze sportów rowerowych. Pojawiali się u nas wybitni zawodnicy – Szurkowski, Szozda – uczniowie korzystali z możliwości spotkania z nimi. Ten obiekt będzie promieniował na powiat i całe województwo

Andrzej Bulera, przedstawiciel firmy “EBUD”, która jest wykonawcą inwestycji, zapewnił że dołoży wszelkich starań, aby budowa zakończyła się planowo za 12 miesięcy bez żadnych problemów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.