W Grębocinie powstanie słoweńska pasieka. Będzie to pierwsze takie miejsce w Polsce

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Lubicz

Na terenie gminy Lubicz stanie tradycyjny słoweński ul. Toruń i Grębocin wizytowała z tej okazji ambasador Republiki Słowenii Božena Forštnarič Boroje. Utworzenie kolorowych pasiek słoweńskich w różnych krajach Unii Europejskiej to jedno z działań, zaplanowanych z okazji 30-lecia niepodległości Słowenii.

Słowenia była inicjatorką ustanowienia Światowego Dnia Pszczoły, który co roku obchodzony jest 20 maja. Jednym z działań edukacyjnych, związanych ze znaczeniem pszczół dla ludzkości i przyrody, ma być instalacja tradycyjnych słoweńskich pasiek we współpracy z lokalnymi partnerami na całym świecie. Pierwszym miejscem w Polsce, w którym stanie taki ul będzie pasieka państwa Jakubowskich w Grębocinie.

REKLAMA

Województwo kujawsko-pomorskie, dzięki umieszczeniu w okolicy Torunia tradycyjnej słoweńskiej pasieki, staje się niepowtarzalnym partnerem i jest symbolem współpracy między Słowenią i Polską – mówiła ambasador Božena Forštnarič Boroje.

Z tej okazji ambasador Słowenii wizytowała grębocińską pasiekę. W spotkaniu uczestniczyli także m.in. Konsul Honorowy Republiki Słowenii w Toruniu Jan Walczak oraz władze gminy Lubicz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *