W Grębocinie otwarto Dom Światła [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Lubicz Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W piątek swoją działalność rozpoczęło Centrum Opieki Wytchnieniowej „Dom Światła” w Grębocinie. To jedna z pierwszych w województwie kujawsko-pomorskim form wsparcia opiekunów osób niesamodzielnych. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu ze środków Funduszu Europejskiego.

Jak na razie do opieki stacjonarnej zgłosiły się 23 osoby. Dyrektorem zajmującym się pobytem dziennym będzie Katarzyna Gucajtis. Oficjalnego otwarcia dokonali prezes fundacji Światło Janina Mirończuk, starosta toruński Marek Olszewski, przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski.

REKLAMA

Występowaliśmy do marszałka województwa o zgodę na przyjmowanie podopiecznych nie tylko z powiatu, ale także z samego Torunia, udało nam się to uzyskać, a to dla nas ważne, gdyż mamy wiele zgłoszeń z miasta – powiedziała Mirończuk.

Następnie wręczono symboliczne statuetki aniołów wszystkim osobom, które pomogły w powstaniu centrum.

Gratulujemy, że udało się zakończyć budowę w terminie, bez żadnych problemów. Wiemy, że Dom Światła będzie służyć przez wiele lat potrzebującym. Od 20 lat prowadzicie państwo działalność charytatywną. Pomagacie przeróżnym osobom z przeróżnymi problemami – powiedział starosta Marek Olszewski. – Serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę przy inicjatywach, które fundacja realizuje we współpracy z władzami samorządowymi.

Na ręce prezes Mirończuk przekazano historię budowy domu. Budynek mieści się w Grębocinie przy ul. Lampkowskiego 31. Głównym celem jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących opiekę nad osobami niesamodzielnymi poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie opieki wytchnieniowej. Jutro między 10:00 a 15:00 dzień otwarty – każdy będzie mógł przyjść i zwiedzić nowy obiekt, a także zasięgnąć informacji dotyczących form opieki w nim świadczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *