W gminie Zławieś Wielka rusza asfaltowanie dróg

Box2 Zławieś Wielka
Fot. Jan Chmielewski / wikipedia

Dziura obok dziury, łata na łacie i nierówności to drogowa zmora dla wielu kierowców. Na terenie gminy rozpoczęły się właśnie modernizacje i przebudowy dziewięciu dróg. W związku z pracami na kilku odcinkach występują utrudnienia w ruchu.

Pierwsze prace modernizacyjne ruszyły w poniedziałek 12 sierpnia w Czarnowie. Robotnicy pojawiać się będą sukcesywnie na kolejnych odcinkach aż do 7 września.

REKLAMA

– W ramach zadania planujemy ułożyć na każdym ze wskazanych odcinków warstwę ścieralną i wykonać pobocza gruntowe – mówi Krzysztof Rak, zastępca wójta gminy Zławieś Wielka. – Drogowcy wyprofilują je i uzupełnią powstałe ubytki. Następnie ułożą podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.

W związku z pracami kierowcy podróżujący przez gminę Zławieś Wielka muszą uzbroić się w cierpliwość. W których miejscach prowadzone będą roboty i zmieniona zostanie organizacja ruchu?

Od poniedziałku 19 sierpnia drogowcy rozpoczną remont drogi w Toporzysku, na odcinku od figurki do końca szosy. Trzy dni później pojawią się w Rzęczkowie, na drodze za tamtejszą szkołą podstawową.

W dniach 23 i 24 sierpnia modernizację przejdzie ul. Akacjowa w Złejwsi Wielkiej. Po weekendzie roboty ruszą w Gutowie. Jako pierwsza nową nawierzchnię zyska ul. Mleczna, a następnie droga od figurki w Pędzewie do starej szkoły w Gutowie. Dla kierowców wyznaczono objazd drogą krajową nr 80. Prace w tych miejscach potrwają od 26 do 29 sierpnia.

W ostatni piątek miesiąca drogowcy rozpoczną remont ul. Topolowej w Złejwsi Małej. Kierowcy ominą to miejsce przez torowisko. 

We wrześniu asfaltowanie zacznie się w Czarnym Błocie i Górsku. W pierwszej z miejscowości prace prowadzone będą na ul. Prostej (2-4 września), a w drugiej na ul. Nadwiślańskiej (5-7 września). Objazdy wyznaczono odpowiednio ul. Leśną oraz Akacjową.

Zadanie realizowane jest przez PPHU Szewbud z Inowrocławia. Koszt prac wyniesie prawie 946 tys. zł. Zgodnie z harmonogramem modernizacja zakończyć się ma do 30 września.

– W tym roku to ostatnie inwestycje drogowe – zaznacza Krzysztof Rak. – Przed nami prace związane z utwardzaniem szos, byśmy mogli kontynuować ich asfaltowanie na wiosnę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *