W gminie Zławieś Wielka powstała Otwarta Strefa Aktywności

Box2 Zławieś Wielka
Fot. Łukasz Piecyk

Mieszkańcy Cegielnika od kilku dni korzystać mogą z siłowni pod chmurką. Teren w samym centrum wsi zagospodarowany został dzięki środkom gminy i wsparciu Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Otwarta Strefa Aktywności zaprojektowana została w wariancie podstawowym. Na placu za budynkiem dawnej szkoły stanęły urządzenia do ćwiczeń siłowych, a także stoły do gier plenerowych, ławki i rowerowe stojaki. 

REKLAMA

Siłownia składa się z zestawu urządzeń sprawnościowych, zapewniając zakres ćwiczeń rekreacyjnych na różne partie ciała. Co dokładnie znajdziemy? Zainstalowano już twister, wioślarz, biegacz, wyciąg górny, surfer, a także orbitrek. Istniejące urządzenia odporne są na zmienne warunki atmosferyczne. 

– Cegielnik to wieś pozbawiona centrum, przestrzeni, w której mogliby spotykać się jej mieszkańcy – podkreśla Krzysztof Rak, zastępca wójta gminy Zławieś Wielka. – Stworzenie miejsca do odpoczynku zwiększy aktywność społeczną mieszkańców, stwarzając doskonałe warunki do wspólnej integracji. Wkrótce Otwartą Strefę Aktywności uzupełnimy także o wiatę, której powstanie sfinansowane zostanie ze środków z funduszu sołeckiego.

Decyzja o postawieniu w Cegielniku siłowni plenerowej to wynik konsultacji z mieszkańcami. Samorząd przychylił się do ich licznych wniosków i sugestii, zgłaszanych na spotkaniach wiejskich.

Z instalacji skorzystali już pierwsi sportowcy. 

– Jest to inwestycja, która zwiększa atrakcyjność sołectwa – dodaje Krzysztof Rak. – Możliwość uzyskania dofinansowania poszerza zaś możliwości samorządu. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ogłoszony zostanie nabór do kolejnej edycji programu, w którym gmina weźmie udział. To dodatkowa okazja, dzięki której samorząd będzie mógł się rozwijać.

Budowa Otwartej Strefy Aktywności kosztowała prawie 23,7 tys. zł. Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniosło prawie połowę – 11,8 tys. zł. Drugie tyle przeznaczył z budżetu samorząd Złejwsi Wielkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *