W gminie Wielka Nieszawka wspólnie przystrojono choinkę [FOTOGALERIA]

Wiadomości Wielka Nieszawka
Fot. Piotr Lampkowski

Nie utrzymał się długo, ale pozwolił choć przez chwilę poczuć świąteczną atmosferę. Drobny śnieg padał przez cały czas, gdy w sobotnie popołudnie dzieci wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami ubierały gminną choinkę. Akcent tym cenniejszy, że wszystko wskazuje na to, że prawdziwe święta będą deszczowe.  

Bożonarodzeniowa zabawa przyciągnęła osoby z każdego zakątka gminy. Tłum przed CSiR „Olender” szybko zgęstniał, ale dla wszystkich starczyło świątecznych sałatek i ciepłego barszczu. Ci, którym gorący posiłek nie pomógł i nadal byli zmarznięci, mogli rozgrzać się w gościnnych progach Olendra, gdzie urządzono wystawę bożonarodzeniowych szopek.

REKLAMA

– Witam serdecznie w ten chłodny, ale obfitujący w wiele atrakcji dzień. Będzie śpiewanie kolęd, strojenie choinki, a także rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe. Zachęcam do wspólnej zabawy, śpiewania, myślę, że wspólnym śpiewem wszyscy się rozgrzejemy. Wszystkiego dobrego – przywitał zebranych wójt Krzysztof Czarnecki, dając sygnał do rozpoczęcia świętowania. 

To rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Kolędy towarzyszyły zebranym już do końca. Bożonarodzeniowy repertuar zaprezentowały zespoły seniorów: Leśna Kraina, Wspomnienie, Appassionata, a także młodzieżowe: Muzyczna Grupa Wokalna „Gama” i Grupa Wokalna „Puls” oraz solistka Dominika Wyborska.

Występy artystyczne przeplatane były konkursami. Szczęściarze, którym udało się odpowiedzieć np. na pytanie, co oznacza w bożonarodzeniowej tradycji łańcuch zawieszony na choince, lub wymienić wszystkie 12 wigilijnych potraw, mogli zdobyć atrakcyjne nagrody, takie jak żywe choinki ufundowane przez Nadleśnictwo Cierpiszewo.

Rozstrzygnięto też oficjalnie V Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Tegoroczna edycja cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem – wzięło w niej udział aż 21 uczestników! Wszystkie nagrodzone prace można było oglądać w Sali Zimowej CSiR „Olender”. Wielu autorów postawiło na naturalne, „zimowe” materiały – szyszki, słomę; ale były też zaskoczenia. Tworzywem dla szopek stał się nawet pomalowany na złoto… makaron!

W tym miejscu warto wymienić laureatów konkursu. W kategorii uczniowie klas I-IV szkół podstawowych I miejsce zajęła Antonina Patyk, II – Damian Wiśniewski, III – ex aequo Franciszek Domagała i Filip Domagała-Patyk.

W kategorii uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i gimnazjum: I miejsce – Mikołaj Wierzbowski, II – Julia Muszyńska, III – Oliwia Domagała, wyróżnienie – Magdalena Sobecka. W kategorii dorosłych udział wzięła tylko jedna osoba – Dorota Jelińska i to ona zajęła I miejsce.

Komisja konkursowa uhonorowała też specjalną nagrodą pracę zbiorową wykonaną przez uczniów I klasy z SP w Cierpicach oraz prace wspólne: Joanny i Mai Kramicz, Amelii Gajewskiej i Kamila Buczkowskiego, Marcela i Aleksa Rysiewskich. Dodatkowo wyróżniono pracę pozakonkursową Mikołaja Lipińskiego z klasy „0”. Ponadto wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali nagrody.

Z kolei słodkie upominki otrzymały wszystkie dzieci, które przyszły tego dnia pod CSiR „Olender”. Nie mogło przecież zabraknąć najważniejszego tego dnia gościa – Świętego Mikołaja! Nim zabrał się do rozdawania podarków, radośnie pląsał wraz z najmłodszymi we wspólnym tańcu.

Wspólnie też udekorowano choinkę. Wielu mieszkańców przyniosło własnoręcznie zrobione ozdoby. Swoją bombkę zawiesił też wójt Krzysztof Czarnecki. Piękne rękodzieło można było podziwiać na minikiermaszu – wystawie prac wykonanych przez mieszkańców gminy. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *