W gminie Obrowo odbędzie się wyścig elektrycznych rajdówek

Box2 Obrowo Sport Wiadomości
fot. nadesłane

Kurz, duża prędkość, potężne, choć nieco pomniejszone Monster Trucki – to wszystko będzie można zobaczyć w niedzielę 2 maja na Tarasie Widokowym Łęg-Osiek w gminie Obrowo.

Mowa o 5. Rajdzie Nadwiślańskim w III rundzie Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych, nad którym patronat honorowy objął wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Na starcie rajdu staną właściciele elektrycznych maszyn off-roadowych, które zostały zredukowane do mniejszej skali. Udział w zawodach weźmie około 30 zawodników pochodzących m.in. z Torunia, Bydgoszczy, Chełmży, Pucka czy gminy Obrowo.

Zazwyczaj w kolejnych rajdach Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych chodzi o zdobywanie kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej. Jednak w niedzielnym rajdzie, który rozpocznie się o godz. 11.00, stawka jest większa. Właściciele modeli powalczą także o puchary ufundowane przez wójta gminy Obrowo.

REKLAMA

– Rajdy terenowe modeli RC to niesamowita przygoda, i – co ważne w dzisiejszych czasach – rozgrywana na świeżym powietrzu. Cieszymy się więc z powrotu na nasze piękne bezdroża. Mamy też kolejny powód do radości – dzięki wsparciu gminy Obrowo, Rajd Nadwiślański odbędzie się na malowniczych „trasach” Tarasu Widokowego w podtoruńskim Osieku. Szutrowa nawierzchnia z bardzo szybkim łukiem plus zielone polany dla technicznych, krętych prób sportowych zagwarantują zawodnikom moc atrakcji i emocji – mówi Michał Jasiński, organizator zawodów.


Z czym podczas niedzielnego rajdu zmierzą się właściciele modeli? Z dziesięcioma odcinkami specjalnymi o różnym stopniu trudności. Standardowo walka odbywać się będzie w kilku klasach. Na starcie niedzielnego rajdu dominować będą elektryczne Monster Trucki i dakarowe Short Coursy. Organizatorzy przewidzieli także specjalne nagrody dla najmłodszych uczestników, a także dla pań. Pierwsi z wymienionych powalczą o nagrodę w kategorii „Off-roadowy Junior”, a panie stoczą walkę o miano „Off-roadowej Lejdi”.

Na starcie niedzielnego rajdu nie zabraknie Kacpra Pietrasińskiego, który w 5. Rajdzie Katarzynki i zarazem I rundzie Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych był najlepszy w klasie 4WD Monster Truck i w Pucharze Juniora.
Zwycięzców niedzielnego rajdu najprawdopodobniej poznamy około godz. 17.00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *