W gminie Obrowo działały trzy sztaby WOŚP. Ile zebrano?

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. nadesłane

Gmina Obrowo kolejny raz zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku mieszkańcy złapali wiatr w żagle i wrzucili do puszek aż 59 119,31 zł. 

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie działały trzy sztaby: w Zespole Szkół w Dobrzejewicach, w Szkole Podstawowej w Osieku nad Wisłą oraz w Szkole Podstawowej w Obrowie. Zaangażowanie mieszkańców docenił wójt Andrzej Wieczyński.

REKLAMA

– Podczas finałów w sztabach w naszej gminie zebrano łącznie dokładnie 59 119,31 zł. To wspaniała wiadomość – podkreślał. – Powiedziałbym, zgodnie z hasłem 28. Finału, że złapaliśmy wiatr w żagle. Mieszkańcy Obrowa kolejny raz pokazali, że potrafią współpracować i okazać serce potrzebującym.

W gminie wiele się działo. Tradycyjnie odbyły się licytacje, loterie fantowe i konkursy. Na licytację trafiły m.in. zestawy piśmiennicze podarowane przez wójta gminy Obrowo Andrzeja Wieczyńskiego, książki od sekretarz gminy Mirosławy Kłosińskiej, piłka nożna przekazana przez drużynę z Silna, grafiki, obrazy, obuwie, ręcznie szyte ubrania i pluszaki, a także grzejniki, narzędzia, a nawet 120 m2 paneli podłogowych. Uczniowie i absolwenci szkół zadbali o część artystyczną, przygotowując występy. 

Nie zawiedli mieszkańcy, ale też organizatorzy, którzy spisali się na medal i ani myślą się zatrzymywać. Już teraz zastanawiają się nad kolejnymi Finałami. 

– Znakomicie razem się bawiliśmy, zbierając fundusze na szlachetny cel. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy połączyła obrowian. Oczywiście kwota zebrana w naszej gminie cieszy, ale w graniu dla Orkiestry nie chodzi przecież o bicie rekordów finansowych. Wolontariusze naszych sztabów już planują, co zorganizują za rok, za dwa i trzy lata. Orkiestra musi więc grać do końca świata i o jeden dzień dłużej – podsumowuje sekretarz Mirosława Kłosińska.

Nie chodzi więc o rekordy, a o pomoc. Pieniądze zebrane przy brzmieniach Orkiestry przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wielkie serce, jakie okazali mieszkańcy, trafi więc do tych, którzy najbardziej tego potrzebują, kontynuując tradycję rozpoczętą 28 lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.