W gminie Łysomice zawyją silniki! W maju rusza sezon motocyklowy

Box2 Łysomice
Fot. Pixabay

Ryk silników słychać będzie w promieniu kilku kilometrów. Wszystko za sprawą motocyklistów, którzy kolejny rok z rzędu zainaugurują w Gostkowie swój sezon. Do wspólnej zabawy zapraszają wszystkich mieszkańców i gości. Jak zapewniają, nikt nie będzie się nudził!

Spotkanie zaplanowano na 25 maja. Pierwsi miłośnicy motocykli przy świetlicy wiejskiej pojawią się około godz. 13.00. Zlot zainauguruje msza święta polowa, w trakcie której maszyny zostaną poświęcone. Około godz. 15.00 uczestnicy wyruszą w kilkukilometrowy rajd przez Tylice, Sławkowo, Kamionki Duże, wzdłuż autostrady A1 do Turzna, a następnie do Gostkowa, Poniatówki, Łysomic, Zakrzewka, by ponownie przez Tylice wrócić na miejsce zabawy. Tę poprowadzi DJ Romek.

REKLAMA

Na sobotnie popołudnie organizatorzy zlotu: grupa motocyklowa Moto Gostkowo, wspólnie z sołtysem, radą sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich z Gostkowa, przygotowali moc atrakcji i konkursów. Czego będzie można się spodziewać?

– Rzut oponą, ubieranie zmrożonej koszulki czy przeciąganie liny to tylko część ze wszystkich zaplanowanych konkurencji – zapowiada Jarosław Wróblewski z Moto Gostkowo. – Dla najmłodszych przygotowaliśmy dmuchańce, watę cukrową, wspólne rysowanie na sztalugach i loterię fantową. Nad zabawami czuwać zaś będzie animator z Teatru Magmowcy.

W imprezę zaangażują się także strażacy OSP Gostkowo, którzy przygotują pokaz ratownictwa, żużlowcy Stali Toruń, a stunter Maćko zaprezentuje akrobatyczne show na motocyklu.

Uczestnicy zabawy tego dnia będą mogli zrobić też coś dobrego dla innych. 25 maja w Gostkowie stanie krwiobus, w którym zbierana będzie krew dla dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy.

Za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich i aktywnych mieszkańców stanie kącik gastronomiczny, w którym skosztować będzie można grochówki, potraw z grilla, a także licznych ciast, ciasteczek i kawy.

Gwiazdą wieczoru będzie grupa The Genada Bend. Zespół do wspólnej zabawy porwie mieszkańców o godz. 18.00.

Imprezę swoim patronatem objął wójt gminy Łysomice Piotr Kowal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *