W gminie Łysomice ruszył konkurs na wykonanie świątecznej kartki

Box2 Łysomice Wiadomości
Tak wygląda kartka, która wygrała konkurs w zeszłym roku. Fot. nadesłane

Urząd Gminy Łysomice organizuje kolejny konkurs dla mieszkańców. Tym razem celem konkursu gminnego „Świąteczna kartka” jest samodzielne wykonanie świątecznej kartki. Konkurs dedykowany jest uczniom szkół podstawowych oraz dzieciom uczęszczającym do przedszkoli na terenie gminy Łysomice. 

Wiele wydarzeń świątecznych nie mogło zostać w tym roku zorganizowanych z powodu obostrzeń epidemicznych. 

REKLAMA

– Chcieliśmy jednak, aby nasi mieszkańcy poczuli magię świąt, dlatego zdecydowaliśmy się na zorganizowanie świątecznych konkursów – tłumaczy Justyna Paczkowska, spec. ds. kultury i promocji w Urzędzie Gminy Łysomice. – Konkurs „Świąteczna kartka” ma na celu propagowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz stworzenie pola do indywidualnej działalności artystycznej i rozwijania artystycznej wrażliwości. To także dobra okazja, aby wrócić do tradycji samodzielnego wykonywania kartek i wysyłania tradycyjnych życzeń świątecznych.

Kartkę można wykonać dowolną techniką plastyczną. Po złożeniu nie może być ona większa niż format A5, a po rozłożeniu może mieć format A4. Ocenie będzie podlegać strona tytułowa, środkowa oraz ostatnia kartki. Komisja konkursowa będzie brała pod uwagę estetykę wykonania oraz walory artystyczne pracy. Laureaci trzech pierwszych miejsc oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach wiekowych: dla przedszkolaków oraz dla uczniów klas 1-8. To nie pierwsza edycja wydarzenia. Konkurs na kartkę świąteczną organizowany jest w gminie Łysomice już od kilku lat.

– Zwycięska kartka wykorzystywana jest jako wzór dla obowiązującej w kolejnym roku gminnej kartki świątecznej, wysyłanej z życzeniami w okresie bożonarodzeniowym. W tym roku gminną kartką jest praca, która zwyciężyła w konkursie w 2019 r. – tłumaczy Justyna Paczkowska.

Prace należy dostarczyć do 21 grudnia osobiście do Urzędu Gminy Łysomice w zamkniętej kopercie i wrzucić do skrzynki podawczej, ustawionej przed budynkiem. Można je także wysłać tradycyjną pocztą. Uczestnicy muszą także pamiętać o wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.lysomice.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi do końca grudnia 2020 r. na stronie internetowej gminy Łysomice i gminnym fanpage’u na Facebooku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.