W gminie Łysomice pojawią się nowe tereny rekreacyjne

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Gmina Łysomice podpisała umowę z zarządem województwa kujawsko-pomorskiego o dofinansowanie na realizację lokalnych inwestycji. Chodzi o zagospodarowanie nowych terenów rekreacyjnych w miejscowościach Wytrębowice i Papowo Toruńskie.

Istniejący w Wytrębowicach park wiejski zostanie zagospodarowany na teren rekreacyjny. Park zostanie ogrodzony, wymieniona zostanie także nawierzchnia trawiasta boiska do piłki nożnej. Pojawią się alejki rekreacyjne z ławkami i koszami na śmieci. Nie zabraknie także nowych nasadzeń, m.in. drzew karłowatych i liściastych. Cały teren zostanie oświetlony.

REKLAMA

Nowy teren rekreacyjny powstanie również w miejscowości Papowo Toruńskie. Pojawi się drewniana wiata ogniskowa, plac na odpady zostanie utwardzony kostką betonową, a cały teren będzie ogrodzony. Planowane są nowe nasadzenia drzew. Mieszkańcy będą mogli spacerować po nowym chodniku. Zainstalowane zostaną słupki do siatkówki, hydrant do podlewania terenów zielonych, lampy parkowe i dodatkowe oświetlenie. Na boisku z kolei staną piłkochwyty i nowe bramki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *