W gminie Lubicz stanie mammobus

Box2 Lubicz Powiat toruński
Fot. materiały prasowe

Jesteś mieszkanką gminy Lubicz i masz od 50 do 69 lat? Weź udział w bezpłatnym badaniu mammograficznym. Mammobus stanie 11 czerwca przy Szkole Podstawowej w Lubiczu Górnym. Akcja trwać będzie od godz. 10.00 do 16.00.

Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

REKLAMA

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonuje je wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego są oceniane przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających realizujący program LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Z badania mogą skorzystać ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat, które nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44.

Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego należy zabrać ze sobą zdjęcia z wcześniejszych mammografii.

1 thought on “W gminie Lubicz stanie mammobus

  1. Szkoda, że takich badań nie robi się dla kobiet 30+ wszyscy Trabia o profilaktyce a Ti właśnie najwięcej młodych kobiet choruje nz raka piersi, same niekoniecznie muszą coś wyczuć a lekarz wielokrotnie patrzy jak na kretynka po prośbie o zbadanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *