W gminie Lubicz przygotowano kalendarz półtoraroczny ze zdjęciami z wszystkich sołectw

Box2 Lubicz Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Uczestnicy Młodzieżowych Spotkań Fotograficznych pod kierunkiem Katarzyny Rubiszewskiej wykonali fotografie, które wykorzystano do nowego kalendarza gminnego. Jest on rozplanowany na półtora roku, tak aby pojawiło się zdjęcie z każdego z 17 sołectw w Lubiczu (oraz jedno zdjęcie z autorami podczas wędrówki po gminie).

Prace nad wykonaniem zdjęć miały trwać pierwotnie 17 tygodni, jednak z powodu pandemii koronawirusa rozciągnęły się do półtora roku. W kalendarzu znajduje się 18 stron na każdy z miesięcy od stycznia 2022 do czerwca 2023. Siedemnaście z nich ilustrują zdjęcia pochodzące z każdego sołectwa gminy Lubicz, zaś jedną poświęcono na fotografię przedstawiającą autorów projektu.

REKLAMA

Kalendarz finansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych można odebrać bezpłatnie Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubiczu Dolnym lub jej filiach w Grębocinie, Złotorii i Lubiczu Górnym, natomiast w nowej fili w Gronowie będzie on dostępny od 10 stycznia.

Z kolei ci, którzy chcą się w niego zaopatrzyć w Urzędzie Gminy Lubicz, są proszeni o zgłoszenie maliowe na adres pr@lubicz.pl lub telefonicznie, w godzinach pracy urzędu, 56 674 40 15, 56 674 40 16. Potem będzie go można odebrać w biurze podawczym urzędu

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.