W gminie Lubicz odbył się “Dzień Zdrowia i Aktywności Fizycznej” [ZDJĘCIA]

Box2 Lubicz Powiat toruński
Fot. Agnieszka Rygielska

Były owoce, warzywna zupa i wyroby z jagnięciny. Nie zabrakło także ciekawych warsztatów. Pod koniec kwietnia w Krobi odbył się „Dzień Zdrowia i Aktywności Fizycznej”. Impreza miała na celu szerzenie pro zdrowotnych postaw i uświadamianie mieszkańcom gminy Lubicz, jak ważna jest dbałość o dobre nawyki żywieniowe i regularne uprawianie sportu.

W trakcie wydarzenia prowadzone były m.in. warsztaty dot. żywienia, aktywności fizycznej i umysłowej, a także prezentujące sposoby rozładowywania stresu.

REKLAMA

– Pokazaliśmy również jakie triki stosują producenci żywności i w jaki sposób kuszą swoich konsumentów – mówi Agnieszka Betke-Kubiak, organizator wydarzenia, autorka strony „Z Trójką Na Garnuszku – Zdrowy Styl Życia”. – Jestem mamą 3 dzieci i dietetykiem. Od ponad 4 lat staram się zmieniać nawyki żywieniowe mojej rodziny i promuję zdrowy styl życia, także w szerszym gronie. Uświadamianiu ludzi, że warto przyjąć aktywną postawę i zawalczyć o dobre samopoczucie dziś i lepsze zdrowie w przyszłości.

Wydarzenie wsparli samorządowcy z gminy Lubicz, finansując m.in. owoce dla dzieci oraz wodę dla wszystkich odwiedzających „Dzień Zdrowia i Aktywności Fizycznej”.

– Dziękuję także sołectwu Krobia za udostępnienie nam świetlicy wiejskiej oraz niezbędnego sprzętu, który pomógł w przeprowadzeniu warsztatów – dodaje organizatorka. – Mam nadzieję, że wkrótce zaprosimy mieszkańców na kolejne spotkania z tematem zdrowego odżywiania w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.