W gminie Lubicz 27. Finał WOŚP startuje już w czwartek! Dlaczego tak szybko?

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. nadesłane

W Szkole Podstawowej w Lubiczu Dolnym 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy startuje w czwartek (10.01), a w placówce w Lubiczu Górnym rozpocznie się w niedzielę (13.01) o godz. 15.00. W ubiegłym roku na konto WOŚP tylko z tych dwóch szkół trafiło łącznie ponad 26 tys. zł.

Z uwagi na rozpoczynające się od poniedziałku (14.01) ferie uczniowie z Lubicza Dolnego dla WOŚP zaczynają grać już w czwartek od godz. 8.35. Decyzja o wcześniejszej organizacji imprezy podjęta została już we wrześniu.

REKLAMA

– Zależało nam, by zgromadzić jak najwięcej osób chcących dołożyć symboliczną złotówkę do zbiórki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – mówi Danuta Ferens, dyrektorka szkoły. – Zgodę na wcześniejszy dwudniowy finał otrzymaliśmy ze sztabu WOŚP na Skarpie. Od czwartku w naszej sali gimnastycznej trwać będzie kiermasz przedmiotów przekazanych od sponsorów i słodkości przygotowanych przez rodziców.

W placówce zakupić będzie można m.in. pierniki z lokalnej piekarni, prace uczniów i tosty wypiekane przez szkolną społeczność.

Wolontariusze na ulicach gminy kwestować będą też w niedzielę, w trakcie ogólnopolskiej edycji 27. Finału WOŚP.

Tego dnia zabawa rozpocznie się również w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu Górnym. Uroczyste rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15.00.

– Program wydarzenia wypełniony jest głównie występami naszych uczniów – zapowiada wicedyrektorka placówki Dorota Drozdowska. – Tradycyjnie nie zabraknie licytacji, na którą już zebraliśmy bardzo wartościowe i ciekawe przedmioty. Mamy piękny obraz, vouchery, wejściówki i gadżety przekazane przez Jurka Owsiaka.

Wiele ciekawych gadżetów przekazał także Urząd Gminy Lubicz, nie tylko związanych z gminą. Postarał się m.in. o piłki do koszykówki z autografami „Twardych Pierników”.

Formuła Finału będzie podobna do tego z lat ubiegłych. Szczegółowy program zabawy oraz przedmioty, które można wylicytować, opublikowane są na profilu Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym na portalu Facebook.

W ubiegłym roku uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali na rzecz WOŚP 16 tys. zł.

Wierzymy, że w niedzielę pobijemy ten rekord – dodaje Dorota Drozdowska. – Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *