W gminie Łubianka wystartuje 22. Bieg Samorządowy

Box2 Łubianka Powiat toruński
Fot. Pixabay

W sportowym stylu mieszkańcy gminy Łubianka świętować będą 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z Gminnego Parku Kultury wystartują w 15-kilometrową malowniczą trasę ścieżkami regionu.

Bieg Samorządowy, bo tak od lat nazywana jest impreza, odbędzie się w gminie już po raz 22. Przedtem jednak, na mniejszych dystansach, rywalizować będą dzieci i młodzież. Na te zawody można się rejestrować internetowo oraz w dniu imprezy. Kto będzie się ścigał?

REKLAMA

Przygotowano kategorie z podziałem na wiek, płeć i dystans. Na 100 m pobiegną dziewczęta i chłopcy w wieku do lat 6, a na 400 m dzieci między 7. a 9. rokiem życia. Starsi w wieku 10-12 lat przebiec będą musieli 800 m, a dziewczęta i chłopcy w kat. 13-15 lat pokonają dystans 1400 m. Opłata startowa wynosić będzie 10 zł. Rywalizacje rozpoczną się w parku o godz. 10.00. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz słodki upominek.
W samo południe na starcie staną dorośli mieszkańcy gminy. 15-kilometrowa trasa Biegu Samorządowego wytyczona została przez najbardziej malownicze miejsca regionu.

Na jakich ulicach będzie można spotkać biegaczy? Z ul. Sportowej wyruszą przez Zamek Bierzgłowski ul. św. Jadwigi, dalej przez Bierzgłowo, Słomowo, ul. Pszeniczną, by z powrotem dotrzeć do miejsca, z którego startowali. Na mecie na każdego czekać będzie specjalnie zaprojektowany i odlany na tę okazję medal. Najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii generalnej i wiekowej otrzymają puchary. Osobno nagrodzeni zostaną także najszybsi mieszkańcy gminy i samorządowcy. Spośród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną również cenne upominki rzeczowe.

Zapisy na bieg trwają do piątku 26 kwietnia. Opłata za udział w 22. Biegu Samorządowym między 20 a 26 kwietnia wynosi 40 zł. Jedyną możliwą formą deklaracji udziału są zapisy internetowe. Formularz dostępny jest na stronie e-gepard.eu, a link znajduje się na stronie gpclubianka.pl oraz na www.facebook.com/lubiankagrandprixcross.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *