W gminie Chełmża stawiają na słońce. Dobiega końca projekt montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych

Box2 Gmina Chełmża
fot. Łukasz Piecyk

W ostatnich latach widoczny jest wzrost zainteresowania Odnawialnymi Źródłami Energii. Zaletą takich rozwiązań jest nie tylko przyjazne środowisku pozyskiwanie energii, ale i oszczędność dla budżetu – czy to domowego, czy samorządowego. W gminie Chełmża sięga się po nie coraz częściej, czego dowodem jest zbliżający się do końca projekt dotyczący montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych. 

„Zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Chełmża” to projekt o wartości ponad 2 mln zł, którego realizacja jest obecnie na ukończeniu. Na budynkach użyteczności publicznej mikroinstalacje zostały już ukończone i odebrane, jak również zgłoszone do operatora Energa. Czas na odbiory na prywatnych nieruchomościach. Te rozplanowano w trzech turach – po 22 sztuki w każdej. Pierwsze zaczęto odbierać już 26 maja. 

REKLAMA

Celem jest zamontowanie łącznie 75 mikroinstalacji. 68 z nich ma znaleźć swoje miejsce na prywatnych obiektach, a pozostałe 7 na budynkach gminnych. Z inwestycji będą mogli cieszyć się mieszkańcy rozległych terenów gminy, bowiem projekt obejmuje 20 wsi: Bielczyny, Bogusławki, Browinę, Dziemiony, Głuchowo, Grzegorz, Grzywnę, Kończewice, Kuczwały, Mirakowo, Nową Chełmżę, Parowę Falęcką, Pluskowęsy, Skąpe, Sławkowo, Strużal, Szerokopas, Świętosław, Zajączkowo i Zelgno. Tego typu instalacje znajdą się również na wyposażeniu w świetlicach wiejskich w Bielczynach, Dźwierznie, Liznowie, Nawrze, Zajączkowie.

Odnawialne Źródła Energii cieszą się w gminie dużą popularnością – zainteresowanie mikroinstalacjami fotowoltaicznymi jest widoczne, co ciągnie za sobą wiele zalet. Dzięki OZE przede wszystkim dbamy o środowisko. Jest to jednak nie tylko przyjazny naturze sposób pozyskiwania energii, ale też oszczędność dla portfela. 

Realizowany w gminie projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Jest to kolejna gminna inwestycja w zakresie odnawialnych źródeł energii, realizowana przy wsparciu unijnego dofinansowania. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *