W gminie Chełmża powstanie miasteczko rowerowe

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl dla Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

215 tys. zł – tyle wyniesie dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które powędruje do gminy Chełmża. Dzięki niemu powstanie miasteczko rowerowe w Głuchowie, czyli plac edukacyjny ze strefą rekreacyjną dla seniora.

Dzięki temu projektowi zmieni się centrum Głuchowa. Powstanie tam miasteczko rowerowe ze strefą seniora. Całe przedsięwzięcie jest szacowane na 355 tys. zł, z czego 215 tys. zł będzie pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki podpisał umowę na dotację z urzędzie marszałkowskim.

REKLAMA

Projekt przewiduje wykonanie robót ziemnych wraz z podbudową i nawierzchnią. Miasteczko rowerowe zostanie wyposażone w elementy ulic, oznakowanie poziome i pionowe. Przy nim zaplanowano strefa wypoczynkową i rekreacyjną dla seniorów z małą architekturą: altanką, stalowymi ławkami, stołem do gry w szachy i warcaby, a także ze stojakiem rowerowym na 12 stanowisk.

Kompleks zostanie oświetlony lampami solarnymi. W planach jest też urządzenie trawników i nasadzenia – pojawią się drzewa i krzewy liściaste.

Projekt gminy Chełmża znalazł się wśród 18 inwestycji z regionu, które otrzymały wsparcie z PROW. Łącznie z tego źródła do samorządów trafiło 4,6 mln zł.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *