W gminie Chełmża powstanie Klub Młodzieżowy

Box2 Gmina Chełmża
fot. nadesłane

Świetlica wiejska w Nawrze w gminie Chełmża już niedługo stanie się miejscem regularnych spotkań dzieci i młodzieży. We wrześniu ruszyć ma działalność Klubu Młodzieżowego, który zapewni im zajęcia do końca roku kalendarzowego. Przygotowania już ruszyły.

Do klubu przystąpić będą mogły dzieci oraz młodzież w wieku od 6 do 18 lat. W ramach prowadzonych w klubie zajęć będą mogły liczyć m.in. na pomoc w nauce czy odrabianiu lekcji. Klub jednak nie tylko zapewni im wsparcie w bieżącej edukacji, ale też pomoże im w rozwinięciu dodatkowych umiejętności. Zaplanowano bowiem również różne formy zajęć edukacyjno-rekreacyjnych. W klubie realizowane będą np. zajęcia z robotyki, budowa i programowanie robotów, lekcje języka angielskiego na wesoło, gry i zabawy edukacyjne, czy też zajęcia plastyczne i rękodzielnicze. Przewidziano także poradnictwo psychologiczne z elementami socjoterapii. Ponadto członkowie Klubu Młodzieżowego wezmą udział w łącznie trzech wycieczkach. Siedzibą będzie świetlica wiejska w Nawrze. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu i będą trwały po cztery godziny.

REKLAMA

Zajęcia prowadzone będą od września do grudnia, choć przygotowania do powstania klubu zaczęły się już na początku sierpnia. „Utworzenie Klubu Młodzieżowego w Nawrze” to projekt zainicjowany przez Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Realizowany jest w ramach projektu grantowego „Lokalne Ośrodki Włączenia Społecznego Ziemi Gotyku” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Aby dołączyć w szeregi Klubu Młodzieżowego w Nawrze, trzeba będzie jednak spełnić trzy podstawowe kryteria. Konieczne jest zmieszczenie się w przedziale wiekowym 6-18 lat i zamieszkiwanie na terenie LSR Ziemia Gotyku, która swym zasięgiem obejmuje miasto Chełmżę oraz gminy Chełmża, Łubianka, Łysomice i Papowo Biskupie. Ponadto wymagane jest posiadanie statusu osoby zagrożonej ubóstwem lub wykluczeniem społecznym albo osoby z otoczenia osoby zagrożonej ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa w Klubie Młodzieżowym, w tym formularze rekrutacyjne i regulamin, znaleźć można na facebookowej stronie Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża bądź na stronie www.gminachełmża.pl. Można także uzyskać informacje, dzwoniąc do CIK pod nr tel. 691 774 376 lub (56) 637 71 29. Dokumenty przyjmowane będą do końca sierpnia. 

Zbliżony projekt realizowano w zeszłym roku w Głuchowie, gdzie w siedzibę klubu zamieniła się miejscowa biblioteka. Tym razem przyszedł czas na Nawrę. Na uczestników czekają miesiące dobrej zabawy, połączone z nauką. Klub Młodzieżowy startuje już we wrześniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *