W gminie Chełmża można już płacić kartą u sołtysów [ZDJĘCIA]

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Urząd Gminy Chełmża

Rozpoczęła się nowa kadencja sołtysów i rad sołeckich. I są też nowości. Gmina Chełmża unowocześniła kasy sołtysów. Teraz mieszkańcy będą mogli uiszczać u nich opłaty bezgotówkowo – za pomocą kart.

Nowo wybrani sołtysi w gminie Chełmża odebrali już zaświadczenia o wyborze i legitymacje potwierdzające pełnienie funkcji. Wręczyli im je w ubiegłym tygodniu w urzędzie gminy wójt Jacek Czarnecki i przewodniczący rady gminy Janusz Iwański.

REKLAMA

W tej kadencji ponownie funkcję sołtysa będzie sprawować 20 osób. Najdłużej pełni ją Andrzej Ośmiałowski z Liznowa. W tym roku będzie świętować 25-lecie pełnienia tego publicznego urzędu.

“Spotkanie miało także na celu wzajemne poznanie się sołtysów i kadry urzędu gminy. Poza tym też służyło krótkiemu szkoleniu w zakresie podstawowych obowiązków każdego sołtysa. Dlatego w swych wystąpieniach kierownicy i pracownicy UG mówili o sprawach, o których sołtysi powinni mieć wiedzę” – informuje Urząd Gminy Chełmża.

Urząd gminy zdecydował się unowocześnić kasy sołtysów. Od tej kadencji będą one wyposażone w terminale do bezgotówkowych transakcji. Dzięki temu teraz można uiścić opłaty u sołtysa za pomocą karty bankowej.

Terminale zostały zakupione w ramach rządowego programu “Od papierowej do cyfrowej Polski”, w którym gmina Chełmża uczestniczy od 2017 r. Realizuje go Ministerstwo Rozwoju i Cyfryzacji we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.

“W trakcie narady sołtysom wręczono również materiały informacyjne i biurowe mogące być im przydatne w wykonywaniu codziennej pracy. Na zakończenie narady sołtysi mieli możność zgłaszania uwag i wniosków dotyczących bieżącej działalności swoich sołectw i gminy” – informuje urząd gminy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *