W gminie Chełmża będą nowe drogi rowerowe. Umowa podposiana

Box2 Gmina Chełmża Powiat toruński
Podpisanie umowy na budowę drogi rowerowej Browina - Grzywna - Sławkowo./fot. powiat toruński.

Już niedługo Jezioro Chełmżyńskie będzie można objechać rowerem. Powstaną tam nowe drogi rowerowe, w efekcie współpracy powiatu toruńskiego i gminy Chełmża. Koszt budowy sięgnie 3,5 mln zł.

Browina – Grzywna – Kuczwały – Sławkowo – to odcinki trasy, o której mowa. Łącznie będzie ich 5 (Browina – skrzyżowanie z DK91, skrzyżowanie z DK91 – kościół w Grzywnie, kościół w Grzywnie – przejazd kolejowy w Grzywnie, przejazd kolejowy w Grzywnie – Kuczwały, Kuczwały – Sławkowo), z czego dwa są już gotowe. To odcinki DK91 – Grzywna i Grzywna – Kuczwały.

REKLAMA

W piątek podpisano umowę na budowę kolejnych dwóch odcinków – Browina – DK91 oraz Kuczwały – Sławkowo. Łącznie liczą 4,223 km. Droga będzie asfaltowa i szeroka na 2 m. Oba odcinki przebiegać będą na północ od drogi powiatowej. Planowany termin zakończenia prac to listopad.

Umowę podpisali dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Orłowski oraz Marcin Osiński prezes firmy Bios Sp. z o.o.. Obecni byli przy tym wicestarosta toruński Michał Ramlau i członek zarządu powiatu Łukasz Kowalski.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz środków powiatu toruńskiego i gminy Chełmża, które są partnerami w projekcie. Całkowity koszt budowy dróg sięgnie 3,5 mln zł, z czego 2,6 mln zł pokryje dofinansowanie.

To nie wszystkie projekty dotyczące dróg rowerowych na terenie powiatu w 2021 roku. Łącznie przybyć ma 50 km takich dróg. Z obecnych 165 km jeszcze w tym roku ma się zrobić 215 km.

Tagged

1 thought on “W gminie Chełmża będą nowe drogi rowerowe. Umowa podposiana

  1. Najpierw to trzeba zacząć odśnieżać te istniejące ścieżki. Rowerzyści jadą jezdnia bo ścieżka jest nie przejezdna. Najlepiej wybudować i potem mieć to w d***e.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *