W Czernikowie pobiegną dla strażaków

Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Urząd Gminy Czernikowo

„Ochotnicza piątka” i „strażacka poniewierka”, czyli biegi na 5 km i 11,4 km, to konkurencje, w których można wystartować w ramach Biegu Charytatywnego dla Strażaków OSP Czernikowo. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie zakupu nowego wozu strażackiego. Po tragicznym wypadku, w którym zginęło dwoje druhów, dotychczasowy pojazd jednostki nie nadaje się do użytku. Charytatywny bieg odbędzie się w niedzielę 23 stycznia.

Bieg Charytatywny dla Strażaków OSP Czernikowo rozpocznie się w niedzielę 23 stycznia o godz. 12.00 na ul. Gimnazjalnej w Czernikowie. Będzie można zmierzyć się na dystansach biegowych 11,4 km i 5 km, a także 5 km nordic walking. Aby uczestniczyć w biegu, należy dokonać wpłaty w wysokości 50 zł na konto 34953700002114003025790007, w tytule przelewu wpisując „Bieg charytatywny dla strażaków” i wybrany dystans. Wpłaty przyjmowane są do 17 stycznia. Całkowity dochód z biegu zostanie przeznaczony na wsparcie zbiórki na zakup nowego wozu strażackiego dla OSP w Czernikowie. Nad ranem 2 grudnia doszło do tragicznego wypadku. Jadący do pożaru wóz zderzył się z tirem. Śmierć poniosło dwoje strażaków, a trzech zostało rannych. W gminie Czernikowo ogłoszono kilkudniową żałobę. W wyniku zdarzenia OSP w Czernikowie utraciła wóz pożarniczy. Zbiórkę na zakup nowego, w geście solidarności, ogłosili druhowie z OSP Toruń-Bielawy (https://zrzutka.pl/nwc8d9). Środki zebrane od uczestników biegu zostaną dołożone do zbiórki.

REKLAMA

Strażacy z OSP w Czernikowie zawsze wspierali wiele gminnych imprez i innych wydarzeń. Wielokrotnie zabezpieczali trasę organizowanych przez nas zawodów biegowych – mówi Romuald Masalski, założyciel grupy „Zabiegani Czernikowo”, współorganizator Biegu Charytatywnego dla Strażaków OSP Czernikowo. – Teraz chcemy okazać swoją wdzięczność, złożyć im podziękowanie, także za to, że czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców, poświęcając własny czas i siły, a niekiedy niestety także zdrowie i życie.

Bieg Charytatywny dla Strażaków OSP Czernikowo organizują: Zabiegani Czernikowo, Urząd Gminy Czernikowo, Czernikowskie Stowarzyszenie Czyż-Nie. Czas zawodników będzie mierzony przez Chiptiming.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.