W Czernikowie chodnik znów w całości. Orange zakończyło trwającą miesiącami naprawę

Box2 Czernikowo Wiadomości
Fot. A.Z/Orange

Kilka miesięcy temu nieostrożny kierowca samochodu ciężarowego dosłownie “zapadł się pod ziemię”, parkując na chodniku przy ul. Słowackiego. Uszkodzona studzienka od miesięcy blokowała przejście pieszym.

Orange jako spadkobierca Telekomunikacji Polskiej przejął z dobrodziejstwem inwentarza jego infrastrukturę podziemną oraz studzienki.

REKLAMA

Niestety, wszystko wskazuje na to, że również i problemy organizacyjne. Od miesięcy ekipy przyjeżdżały na ul. Słowackiego, mierzyły nowe pokrywy studzienki i wracały z powrotem. Tymczasem dziura w chodniku rozrastała się coraz bardziej i bardziej.

Problem komplikował też fakt, że ul. Słowackiego jest drogą powiatową, co oznaczało kolejne drzwi, do których należało zapukać. Powiatowy Zarząd Dróg interweniował w tej sprawie. Zapytaliśmy Orange, jak idzie praca nad usterką. Okazało się, że studzienkę zupełnie niedawno wymieniono, jednak ponownie przykryto ją, aby użyta zaprawa miała szansę związać w takich warunkach.  

– Sprawa została wyjaśniona, wszelkie prace naprawcze zakończone – poinformowało nas biuro prasowe Orange. – Informujemy, że pierwsze zlecenie zagrożenia pojawia się w Orange 16.01.2019. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne i konieczność prac murarskich 31.01 zakończyliśmy naprawę.  W poniedziałek 04.02.2019 zweryfikowano na miejsce naprawy.

Chciałoby się rzec – w końcu. Niech to będzie też i przestroga – lepiej nie parkować na chodnikach, a w szczególności na studzienkach!

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *