W Chełmży ruszy Powszechny Punkt Szczepień. Gdzie go znaleźć?

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Pandemia koronawirusa jest z nami już od ponad roku. W całym kraju z tego powodu zmarło już ponad 65 tys. osób, a rosnąca liczba zakażeń bezpośrednio wpływa na zaostrzanie przeciwepidemicznych obostrzeń. Szansą na powrót do normalności jest zaszczepienie jak największej liczby osób. W Chełmży już niedługo ruszy Powszechny Punkt Szczepień, który ma umożliwić szybsze zaszczepienie mieszkańców. 

Powszechny Punkt Szczepień mieścić się będzie w Hali Sportowej przy ul. Hallera 17a. Wejście do niego znajdować się będzie jednak od strony ul. Paderewskiego, przy Wieży Ciśnień. Dla podróżujących samochodem przygotowano parking na placu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych, z wjazdem od ul. Hallera 23. Najprostszą drogą z parkingu do Punktu Szczepień jest wyjście od ul. Skargi, a stamtąd droga w kierunku ul. Paderewskiego. Wejście jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

REKLAMA

Punkt obsługiwał będzie przede wszystkim mieszkańców Chełmży i gmin: Chełmży, Łubianki, Łysomic i Złejwsi Wielkiej. W planie ma około 1,2 tys. szczepień tygodniowo. Jeżeli będą szczepionki, można tę ilość znacząco zwiększyć, do nawet 2 tys.

– Moce przerobowe mamy, wszystko zależy od tego, czy będziemy mieli czym szczepić – mówi burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński. – Jesteśmy po kwalifikacji NFZ, który nie miał zastrzeżeń. Punkt jest bardzo dobrze przygotowany, są tam odpowiednie warunki, przestrzeń i wszystko, co powinno się w takim miejscu znaleźć.

Obsługą nowego Powszechnego Punktu Szczepień zajmie się Szpital Powiatowy w Chełmży, w którego budynku mieści się jednocześnie jeden z dotychczas już istniejących punktów. Poza tym na terenie Chełmży szczepienia wykonują jeszcze dwie placówki POZ.

Powszechny Punkt Szczepień otwarty zostanie 4 maja. Szczepienia przeciw Covid-19 odbywać się w nim będą od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Istnieje kilka sposobów rejestracji. Można jej dokonać, dzwoniąc pod nr 787 910 368 lub na infolinię pod nr 989. Istnieje także możliwość wysłania SMS o treści „SzczepimySie” pod nr 664 908 556 lub 880 333 333. Można także zarejestrować się elektronicznie, za pośrednictwem e-rejestracji na stronie internetowej pacjent.gov.pl. 

Zaszczepić się przeciw Covid-19 warto. Dzięki temu możemy znacznie ograniczyć wpływ pandemii koronawirusa na nasze codzienne życie, ale też uchronić przed nim siebie i swoich bliskich.

– Szczepienie to społeczny obowiązek. To nie tylko kwestia naszego bezpieczeństwa, ale też bezpieczeństwa wszystkich, z którymi się kontaktujemy – dodaje burmistrz Jerzy Czerwiński. – Najważniejsi są ludzie. Ci, którzy będą szczepić i ci, którzy będą szczepieni. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *