W Chełmży powstanie inkubator przedsiębiorczości. Już wiadomo gdzie

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rozpoczęły się prace projektowe związane z adaptację pomieszczeń byłego szpitala dziecięcego na potrzeby lokalnego inkubatora przedsiębiorczości w Chełmży. Znajdzie się w nim 14 lokali biurowych i sala konferencyjna.

O utworzeniu inkubatora przedsiębiorczości w Chełmży mówi się od kilku lat. Teraz projekt wchodzi w fazę realizacji. Rozpoczęły się prace nad dokumentacją projektową adaptacji pomieszczeń byłego szpitala dziecięcego na użytek inkubatora.

REKLAMA

Według wstępnej koncepcji w budynku przy ul. Hallera powstanie tam 14 pomieszczeń biurowych i sala konferencyjna.

Celem działalności inkubatora będzie wspieranie przedsiębiorstw z branży nierolniczej, mających siedzibę na obszarze Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku, w początkowej fazie ich funkcjonowania, a także w odniesieniu do osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej – informuje Urząd Miasta Chełmży.

W inkubatorze będzie można skorzystać z wynajmu pomieszczeń na preferencyjnych warunkach, usług doradczych i szkoleniowych.

Projekt inkubatora wykonuje Pracownia Projektowo-Consultingowa Danuta Jaroszewska z Bydgoszczy. W ramach tego zadania przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową adaptacji budynku i zagospodarowania przyległego do niego terenu.

Opracowanie ma być gotowe 13 maja br. Inkubator ma powstać przy współudziale pieniędzy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *